Sodyum Bikarbonat ve Limonun Sağlığa Yararları

limon-ve-karbonat1

 

Bu ilaca farklı bakış açıları var. Yanlış bir bakış açısı ise, her şeyi tedavi edebileceğine inanmak. Bunun basit bir içecek olduğunu unutmamalıyız, olağanüstü özellikler tahsis etmemeliyiz ve ciddi hastalıkları tedavi edeceğine inanmamalıyız. Neyse o şekilde kabul etmeliyiz: sodyum bikarbonat ve limon vücut işlevlerini düzenleyen bir takviyedir, sağlığı destekler ve kilo vermeyi kolaylaştırır, enfeksiyonlarla savaşır ve detoks etkisi yapar… Ama kanseri tedavi etmez. Başka yararları var mıdır? Elbette. Ama bu takviyeyi aşağıda belirtildiği gibi ve ılımlı şekilde kullanmalısınız.

Bunları aklınızda tutarak şimdi gelin sodyum bikarbonat ve limonun faydalarına bakalım:

1. Böbrek sağlığı

Belki de böbrek ve idrar yolu problemleri, böbrek taşı ve benzeri sorunlar yaşayan şanssız insanlardan birisiniz. Bu durumların her biri sağlığınızı etkileyebilir ama bunlar için her öğünden sonra alabileceğiniz çok basit bir ilaç var: bir bardak suya bir yemek kaşığı sodyum bikarbonat ve bir kaç damla limon suyu. Bu karışım vücudunuzun pH derecesini arttıracak ve alkalileştirecek. Böbrek işleviniz artacak ve böbrekleriniz kanı daha iyi temizleyecek, böylece safra kesesinde enfeksiyona yol açabilecek kirlilikler daha kolay atılacak. Bu karışım, nefrologlar tarafından önerilmektedir, hem vücut işlevlerini düzenler hem de sağlığınıza iyi gelir. Böbrekler iyi çalışmadığı zaman vücutta asit birikir ve bu alkalin karışımı asidi nötr hale getirir. Size iyi gelecek.

2. Daha iyi sindirim

Ninelerimiz her zaman söylerdi, sindirim problemleri için bir bardak suda sodyum bikarbonattan daha iyisi yok. İçine bir de bir kaç damla limon suyu eklediğiniz zaman yiyecekler de daha iyi sindirilir, bu şekilde mide ve boğazdaki şişliğe sebep olan asitle de savaş kolaylaşır, mide gazına iyi gelir ve reflüye yardımcı olur.

Eğer vücudunuz artmış asit derecesinden sıkıntı yaşıyorsa ve sodyum bikarbonatlı bir ilaca ihtiyaç duyuyorsa, sindiriminize bir bakın. Eğer aynı zamanda ağırlık ve şişkinlik varsa, tuvalette çok vakit geçiriyorsanız veya kabızlık çekiyorsanız bu ilacı uygulamaya başlayın. Vücudu ve bağırsakları toksinlerden temizlemek, arındırmak için kullanın.

3. Sağlıklı bir karaciğer için

Bu alkalin tonik karaciğeriniz için harikalar yaratabilir. Karaciğerin daha verimli arındırma yapması için bir katalizör görevi görür. Unutmayın karaciğer vücudun detoks laboratuarıdır, kanı temizler ve vitamin ile enzimleri sentezler. Her gün boş mideye bir bardak su ile alınacak olan bir yemek kaşığı sodyum bikarbonat ve bir kaç damla limon hem C vitamini sağlar hem de antioksidan görevi görür. Karaciğeri sağlıklı tutmak için harika bir yöntemdir.

4. Kilo kaybı için

Kilo vermeyi kolaylaştırmak için bir şey mi arıyorsunuz? Daha fazla aramayın. Her gün boş mideye bir bardak suda erimiş bir yemek kaşığı sodyum bikarbonat ve yarım limon suyu için. Bu karışım toksinleri ve iltihaba yol açan maddeleri temizler, bağırsak problemleri ile su tutulmasına iyi gelir. pH ve alkalin oranlarını arttırmak yağ yakmaya ve kilo vermeye yardımcı olur.

Sodyum bikarbonat ve limonu nasıl alacağım?

su için

En genel yöntem sabah boş mideye içmektir. Su ılık olmalıdır. Sıcak veya soğuk olmamalıdır. Suda tamamen erimiş bir yemek kaşığı sodyum bikarbonat ve yarım limon suyu (veya daha azı). Bu karışım detoks, kilo verme ve karaciğer bakımı için dört dörtlüktür. Eğer bunu böbrekleriniz için alıyorsanız, her gün iki öğünden sonra yarımşar bardak için.

Akılda tutulması gereken bir uyarı: Eğer sodyum yüzünden yüksek oranda stres yaşıyorsanız bu ilacı kullanmayın. Ayrıca gastrit yaşıyorsanız da kontrollü şekilde için, çünkü rahatsızlığa yol açabilir. Hatırlayın, bu karışımı genel sağlığınız için kullanacaksınız, asla mucizevi bir çare olarak görmeyin.

kaynak:

Bitki Alemi kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: