24 Ocakta Çin Takvimine göre Ejderha Yılına giriyoruz… Bizi neler mi bekliyor diyorsunuz… Buyrun…

2012 yılı Ejderha olup 24 ŞOcak 2012 tarihinde başlayacaktır. Çin astrolojisinde en önemli yıllardan biri de Ejderha yılıdır ve anne olmak için Çinli kadınlar özellikle bu yılı seçerler. Ancak Çin Zodyak’ta sadece burç her şeyin ifade etmez. Beş element teorisini de bilmek gerekir. Bunlar Metal, Su, Ağaç,Ateş ve Toprak olacaktır. Su rengi siyah ile ilgilidir ve bu nedenle Ejderha yılının rengi siyah olur.

Böylece yılı şöyle tanıtırız : Siyah, erkek (Yang) , Su elementli Ejderha yılı.Ejderha Çin mitolojisinde efsanevi bir hayvandır. Aynı zamanda imparatorun simgesidir. Ejderha gizemli bir renk ile kaplıdır ve dokunulamaz. Aynı anda başını ve kuyruğunu göremezsiniz. Bu nedenle 2012 yılında beklenmedik olaylar hayal edilir. Bundan başka Ejderha yılının simgeleri arasında sinsilik ve yüce akıl yer alır. Su yılında Maya kehanetinin olacağı gün yani 21.12.2012 tarihinde 2 tane Ejderha simgesi olacaktır. Çinliler bunun tufan benzeri sel olaylarına ve kasırgalara işaret ettiğini ileri sürmektedirler.

 2012  EJDERHA   Yılında  Çin  Burcunuz  Neler  Gösteriyor ?

Fare yılında doğanlar için önceki Tavşan yılı  oldukça donuk ve sönük sayılırdı. Ejderha yılı ise  çok başarılı ve daima hatırlanacak kadar önemli bir yıl olacaktır. Yeni fırsatlar, yükselme ve onurlanma hepsi bunun içindedir.  Eylül ve kasım ayları kariyer ve iş hayatında başarılarla doludur. Mayıs ve haziran dönemi romantik hayat için unutulmazdır. 2012 Yılı  Fare yılında doğan kişiler için hayatlarının unutulmaz zamanı olacaktır.

Öküz yılında doğan kişi için 2012 yılı değişken özelliklere sahiptir.  Kendini rahat ve olumlu hissetmekte her zaman rahat olmayacaktır. Başka insanlara karşı inatçı ve dik kafalı gözükmesi olasıdır.  Kariyer ve iş hayatında en hareketli süreçler mayıs, temmuz, ağustos ve aralık ayları olacaktır. Ağustos ve eylül aylarında güzel zamanlar ve yeni dostluklar olacaktır. Bu yılın bir özelliği de ciddi şekilde diyet uygulanmasının gerekmesidir.  Bu yıl içindeki faaliyetler daha talihli olacak sonraki yılın hazırlıkları olacaktır.

Kaplan yılında doğan kişiler için 2012 yılı özellikle iş ve kariyer alanları için mükemmel fırsatlar ve ilerlemeler sunmaktadır.  Yaz ayları ile kasım ve aralık ayları romantik maceralar, aşk ve evlilik için olumludur.  Ejderha yılında kurulan dostluklar ve arkadaşlıklar uzun ömürlü olur.  Kaplanlar için Ejderha yılı hem eğlenceli hem de ödüllü olacaktır.

Tavşan yılında doğan kişiler için 2012 yılı havalar bazen açık bazen kapalı olacaktır. Mart, eylül ve aralık ayları iş hayatında yenilikler ve başarılar zamanıdır. Aile hayatı, romantik maceralar ve aşk için Tavşanlar 2012 yılında mutlu sayılırlar.  Sosyal kişiler olduklarından 2012 içinde eğlenceye ve diğer sosyal aktivitelere zaman bulmaları kolaydır. Yıl içinde yazılı kağıtlar, sözleşmeler ve anlaşmalar çok önemli ve dikkatle incelenmelidir.

Ejderha yılında doğan kişiler için 2012 yine bir Ejderha yılıdır.  Bu yıl içinde iş ve kariyer hayatlarında yeni yapılanmalar ve işlerin verimi yüksektir. Özellikle Şubat, kasım ve aralık ayında bekleyen büyük fırsatlar olacaktır.  Ejderha yılında onlar için romantik yaşam son derece ilgi çekicidir. Hayatlarının kadını veya erkeği onların karşısına çıkabilir.  Bu kişiler yıl içinde hem iş hayatında hem de sosyal hayatlarında ummadıkları kadar hareketli ve fırsatlar içinde olacaklardır.

Yılan yılında doğan kişiler için 2012 yılı her yönden muazzam ve mükemmel bir yıl olacaktır. Yaz ayları ve kasım ayında iş hayatı zirveye çıkabilir.  Romantik ve sosyal hayatları için sakin ve düzenli bir yıl sayılır.  Çin burçları içinde 2012 yılının en unutulmaz zaman olacağı burçlardan biridir.

At yılında doğan kişiler için 2012 yılı iş ve kariyer hayatında ilerlemek ve başarı kazanmak için talihli bir süreç sayılır. Bu yıl arkanıza bile bakmadan parıldayabilirsiniz. Burnunuzu büyütmeyin ama gözlerinizi ve kulaklarınızı dört açın. Bu yıl etrafta büyük bir şenlik var. Ejderhanın yanan enerjisi ve kutla­malara düşkünlüğü hırsınızı artırıyor. Evlenmek istiyorsanız bu yıl tam zamanı. Bütün astrolojik açılar sizin lehinize. Daha­sı, Ejderha parti vermeye bayılır. Düğününüz her yerden gele­cek davetlilerle dolup taşacak. Bu evlilik hakkında düşünmeyin çünkü bu birleşme başarılı olacak.

Koyun yılında doğan kişiler için 2012 yılı önemli etkinlikler yılı sayılır. Özellikle kendilerini akıntıya bırakan Koyunlar bu yıl başarılı adımlar atabilecekler. Yalnız gö­zünüzü gelecekten ayırmamanız gerekiyor. Başınızın üzerin­den yağmakta olan gün ışığının bir kısmını da son üç ayın baş­larına saklayın. Bu dönemde olacak bazı karışıklıklara karşı ha­zırlıklı olmanız gerekebilir. Ekonomik davranırsanız bu döne­mi rahatlıkla atlatabilirsiniz. Bu da sizi çok sevdiğiniz muhte­şem Yılan yılına doğru uçuracaktır.

Maymun yılında doğan kişiler için 2012 yılı çok heyecan verici yenilikler ve değişimler sunacaktır. Hayatınızın en iyi yıllarından birisi önünüzde. Ejderhalar ve Maymunlar çok iyi ortaklık yaparlar. Ejderha Maymunlara hayatın yeni açıları­nı bolluk içinde  bulunmaktan mutluluk duyacaksınız. Sıkça fikriniz sorulacak, bir çok zor problemi çözmeniz ve karışık sorunların üstesinden gelmeniz istenecektir. Yeni planlarınız ve projeleriniz var. Para kesenizin ağzını bağlı tutun. Malınızı mülkünüzü herkesten ve hatta kendi­nizden bile saklayın çünkü nazara inanmak durumunda kalabilirsiniz !

Horoz yılında doğan kişiler için 2012 yılı gerçekten tam olarak talihli bir yıl olmaya adaydır. Ejderha yılında karşılarına o kadar mükemmel fırsatlar çıkar ki kendileri de talihlerine şaşar kalırlar. Bu yıl yeni bir İşe başlamak için iyi bir yıl olacak. Ya da birisiyle ortak olarak işlerinizi genişletebilirsiniz. Haziran, temmuz ve kasım iş hayatının parlak zamanlarıdır.Bu yılevliliği de düşünebilirsiniz. Aşk tekrar kapınızı çalıyor. Sağlık sorunlarınız olabilir. Safrakesesi veya pankreas sorunları görü­lebilir. Ciddi olmayacaktır ama iyi bir doktora görünmelisiniz. Ancak iyi bir yılda olmanız sizi sorunlardan kurtaracaktır.

Köpek yılında doğan kişiler için 2012 yılı önceki yıla göre daha fazla mücadele gerektiren zorlu bir süreçtir. Gürültücü Ejderha yılları hassas sinir­lerinizi bozuyor. Sanki gürültü yetmiyormuş gibi sahne ışıkları­nı da çalıp eve götürüyorlar. Bu yıllarda ne kadar uğraşırsanız uğraşın kendi koşullarınızda bir ilerleme kaydedemeyeceğinizi hissediyorsunuz. Sürünerek uzaklaşmayın, homurdanmayın ve suratınızı asmayın. Dinleyin. Ejderhanın bilgilerinden yararla­nın. Ne kadar da gösteriş meraklısı olursa olsun o aslında bir şifacıdır, bir bilgedir ve politika sahnesinin her yönünü bilen bi­ridir. Parti sona erdiğinde ve havai fişekler bittiğinde onun söz­lerini hatırlayacak ve ona göre hareket edeceksiniz.

Domuz yılında doğan kişiler için 2012 yılı sürprizlere gebedir. Domuzlar Ejderha yıllarını çok sev­mezler. Ortalık çok gürültülü olduğundan huzursuz olursu­nuz. Böylesine karmaşanın sonunda ortada bir şey de yoktur. Ejderhalar gürültü yapmak için gürültü yaparlar. Kutlamak için hayattadırlar. Bazen ortada hiçbir neden yokken sokaklara dökülüp deli gibi dans etmeye başlarlar. Siz de tatil yapmaktan büyük zevk duyarsınız ama kutlamalarınızı evinizde sıcak bir ortamda yapmak İstersiniz. Bu sene daha çok paranız olacak. Bununla birlikte kendinizi huzursuz hissedebilirsiniz çünkü et­rafınızda olanlar çok rahatlatıcı şeyler değil.

Ortaya Karışık kategorisinde yayınlandı. 2 Comments »

2 Yanıt to “24 Ocakta Çin Takvimine göre Ejderha Yılına giriyoruz… Bizi neler mi bekliyor diyorsunuz… Buyrun…”

  1. obsesifr Says:

    http://www.apples4theteacher.com/holidays/chinese-new-year/when-is-chinese-new-year.html adresine bakarsan yeni yilin bugun oldugunu gorebilirsin sevgili anette… 😉

  2. Anette Says:

    sağol…. gördüm… benim aldığım kaynak böyleydi… düzeltirim…


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: