Hint felsefesinin 4 kuralı…

KURAL 1: “Karşına çıkan kişiler her kimse, doğru kişilerdir. Bunun anlamı şudur, hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz. Karşımıza çıkan, etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır, ya bizi bir yere götürürler ya da bize bir şey öğretirler.

KURAL 2: “Yaşanmış olan her ne ise, sadece yaşanabilecek olandır. Hiç bir şey, hem de hiç bir şey yaşadığımız şeyi değiştiremezdi. Yaşadığımızın içindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz. ‘Şöyle yapsaydım, böyle olacaktı’ gibi bir cümle yoktur. Hayır, ne yaşandıysa, yaşanması gereken, yaşanabilecek olandır, dersimizi alalım ve ilerleyelim diye. Her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemese de, hayatımızda karşılaştığımız her olay, mükemmeldir.”

KURAL 3: ” İçinde başlangıç yapılan her an, doğru andır. Her şey doğru anda başlar, ne erken ne geç. Hayatımızda yeni bir şeyler olmasına hazırsak, o da başlamaya hazırdır.

KURAL 4: “Bitmiş olan bir şey bitmiştir. Bu kadar basittir. Hayatımızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder. Bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğun bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak daha iyidir.

Ruhsal Büyüme... kategorisinde yayınlandı. 2 Comments »

2 Yanıt to “Hint felsefesinin 4 kuralı…”

  1. binnur Says:

    çok dogru bence fakat egomuzda nedense hep farklılıklara yönelıyoruz hayatının ve evrenin getirdiklerini acaba neden kabul etmiyor isyanlar ediyoruz aci çekmeden olgunlaşma oluyormu hayatta kendimiz içın hayırlı oldugunu düşündgümüz olaylar bizler için belkıde en köt ü sonuç olmuyormu son olmadan başlangıçlar oluyormu bu anlamlı paylaşımız için içtenlikle teaşekkür ederim

  2. hüseyin sabri alp Says:

    yaşamımızı bizim ve diğer insanların tercihleri belirler. Kuantum mekaniği içinde değerlendirilmelidir. Örneğin Tevrat'ın çözülen şifrelerinde 1999 yılı Ağustosunda gerçeleşecek büyük bir nükleer saldırı (Şifre çözüldüğü için) engellendi. Olayı anlatan kodların yanında ( İnsanlar şifreyi çözdü ) ve ertelendi diye yazıyor. Hem Agememnon var aynı gurupta hem de ertelendi var. Tercihleri doğru yapmak gerekiyor.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: