125 Yıllık Kişilik Testi: Bu Çizimde Gördüğünüz İlk Hayvan Karakterinizi Ele Verecek

ördek-ve-tavşan-1[1]

 

 

1. Ördek

Yukarıdaki resimde kırmızı ile yuvarlak içine alınmış kısmı gaga olarak düşündüğünüzde bu resimde ilk olarak bir ördek göreceksiniz. Araştırmacılar resimde ilk olarak ördek görenlerin problem çözme konusunda daha önce denenmiş ve kesin yollara başvurduğunu ortaya çıkardı. İlk olarak ördek görenler ayrıca daha kurallı ve sorumluluklarına düşkün kişiler olarak tanımlanırken, risk almak yerine teamüllere uygun olarak hareket etme taraftarı oldukları ortaya çıktı. İlk olarak ördek görenlerin daha ciddi ve kuralcı olduklarını söyleyebiliriz.
2. Tavşan

Aynı şekilde kırmızı ile yuvarlak içine alınmış kısmı kulak olarak düşünürsek bu resimde bir tavşan olduğu ortaya çıkıyor. Araştırmada resimde ilk olarak tavşan gördüğünü beyan eden kişilerin daha özgür ruhlu ve problem çözme konusunda kendi yaratıcı yollarına daha çok güvenen kişiler ortaya çıktı. Ayrıca resimde ilk olarak tavşan gören bireyler risk alma konusunda kendilerine daha fazla güvenmekteler. Ancak esas beceri ikisini birlikte görme hızında;
3. İki hayvanı birlikte görmek

Araştırmacıların ortaya koyduğu sonuçlara göre çok küçük bir kesim bu resimde aynı anda iki hayvanı birlikte görebiliyor. Ayrıca iki hayvanı hemen aynı anda görmeseler bile tavşan ve ördeği çok kısa sürede bir arada gören kişiler, yaratıcılık konusunda en önde olan grup olarak öne çıkıyor.

One Response to “125 Yıllık Kişilik Testi: Bu Çizimde Gördüğünüz İlk Hayvan Karakterinizi Ele Verecek”

  1. Hüseyin Says:

    ahtapot gördüm ben ???????????


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: