Gerçek Bir Hikaye..

2518_617642218261822_1181744741_n[1]
Adı Fleming’di ve fakir bir çiftçiydi. Ailesi için para kazanma çabasında olduğu bir gün, yakındaki bataklıktan gelen, yardım isteyen bir ağlama duydu. Aletlerini yere düşürdü ve bataklığa koştu. Orada beline kadar ıslak ve siyah hayvan dışkıları içinde batmakta olan bir çocuk buldu, ağlıyordu ve kendini kurtarmak için çaba sarfediyordu.
Çiftçi Fleming, yavaş ve korkunç bir ö…lüme gitmekte olan çocuğu kurtardı. Ertesi gün çiftliğe çok güzel bir araba geldi. Seçkin bir şekilde giyinmiş soylu bir kişi arabadan çıktı ve kendisini çiftçi Fleming’in yardım etmiş olduğu çocuğun babası olarak tanıttı.
Soylu adam “Ben bunun karşılığını vermek istiyorum”, dedi. “Siz benim oğlumun hayatını kurtardınız.” Fakir çiftçi “Hayır yaptığım için bir ödeme kabul edemem” diye yanıtladı. O anda kulübenin kapısında çiftçinin oğlu göründü. “Sizin oğlunuz mu?” diye sordu soylu adam. Çiftçi, gururlu bir şekilde “Evet”, diye yanıtladı. “Size bir anlaşma yapmayı öneriyorum. Oğlunuza oğlumun yararlanacağı aynı seviyede bir eğitim sağlamama izin verin. Eğer oğlunuz babasına benziyorsa, ikimizin de gurur duyacağı bir insana dönüşünceye kadar gelişeceğinden şüphe duymuyorum.” Ve çiftçi kabul etti.
Çiftçi Fleming’in oğlu zamanın en iyi okullarına gitti ve Londra St.Mary Hastanesi Tıp Okulunu bitirdi. Kendini tüm dünyada Dr.Alexander Fleming adıyla tanıtıncaya kadar durmadı; Penisilinin kâşifi. Yıllar sonra, aynı soylu adamın bataklıktan kurtarılmış oğlu, zatürre (Pnömoni) hastalığına tutuldu.
Bu kez onun hayatını kim kurtardı? … Penisilin. Soylunun adı nedir? Sir Randolph Churchill. Oğlunun adı nedir? Sir Winston Churchill

Bir Yanıt to “Gerçek Bir Hikaye..”

  1. X Says:

    Sorry.The popular story[12] of Winston Churchill's father paying for Fleming's education after Fleming's father saved young Winston from death is false. According to the biography, Penicillin Man: Alexander Fleming and the Antibiotic Revolution by Kevin Brown, Alexander Fleming, in a letter[13] to his friend and colleague Andre Gratia,[14] described this as "A wondrous fable." Nor did he save Winston Churchill himself during World War II. Churchill was saved by Lord Moran, using sulphonamides, since he had no experience with penicillin, when Churchill fell ill in Carthage in Tunisia in 1943. The Daily Telegraph and the Morning Post on 21 December 1943 wrote that he had been saved by penicillin. He was saved by the new sulphonamide drug, Sulphapyridine, known at the time under the research code M&B 693, discovered and produced by May & Baker Ltd, Dagenham, Essex – a subsidiary of the French group Rhône-Poulenc. In a subsequent radio broadcast, Churchill referred to the new drug as "This admirable M&B."[15] It is highly probable that the correct information about the sulphonamide did not reach the newspapers because, since the original sulphonamide antibacterial, Prontosil, had been a discovery by the German laboratory Bayer, and as Britain was at war with Germany at the time, it was thought better to raise British morale by associating Churchill's cure with the British discovery, penicillin.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: