Reiki Enerjisi Nedir? (Reiki Master Olmama Ramak Kaldığını Sevinçle Bildiririm…)

Fotoğraf: İçi sevgi ile aydınlanmış olan kişi, en karanlık an'da bile yolunu bulabilir. Sevgi'nin açamayacağı kapı yoktur (*_*)

REİKİ UYGULAMALARI
Reiki sessiz, huzurlu, havalandırılmış bir ortamda uygulanmalıdır. Katı bir disiplin getirmemekle birlikte ideal olanı budur. Tercihe göre tütsü ve hafif müzik tavsiye edilir. Ayakkabı, mücevher, saat gibi aksesuarlar çıkarılmalı. Telefon, televizyon kapalı olmalıdır. Alıcı ve uygulayıcının giysilerinin rahat olmasında fayda vardır. Uygulama esnasında alıcıdan kolları ve bacaklarını çapraz yapmaması istenir.

Uygulayıcı şifa öncesinde ve sonrasında ellerini yıkamalıdır. Uygulamaya başlamadan önce alıcının aurası taranır. Tarama ellerinizi alıcının başı üzerinden, ayaklarına kadar çok yavaş hareketle inmek şeklindedir. Alıcıya uygulama esnasında hafif veya belirgin algılayışlar, duygusal tepkiler yaşanabileceği hatırlatılır. Düşük frekanstaki enerjiler dağılırken geçici olarak gülme, ağlama, öksürme, veya hıçkırık şeklinde görülebilir.

Terapi esnasında ellerinizin pozisyonu, parmaklar bitişik ve avuç içleri aşağıya dönük olarak tutulmalıdır. Her iki elinizde de aynı olan enerji akışı avuç içi çakralarında ve parmak uçlarınızdan akacaktır. Ellerinizi rahat bir şekilde kasmadan ve bedene bastırmadan uygulama yapmalısınız. Uygulama esnasında, uygulayıcı enerjinin değişen frekansına göre, karıncalanma, ısınma, soğukluk gibi hisler duyabilir. Alıcı da aynı hisleri hissedebilir veya hissetmez. Enerjiyi duyumsama kişisel olup gereksiz beklentilere girmek doğru olmaz. Reiki enerjisine niyetlendiğiniz anda akış başlar. Tam bir terapi 45 dakika veya 1 saat sürebilir. Her pozisyonda 3 veya 5 dakika kalmak gereklidir.

Algılamanız yüksekse akışın dalgalarını izleyerek bazı pozisyonlarda uzun veya kısa kalmak gerekebilir. Enerjinin güçlü ve uzun süre akmaya devam eden bölge varsa burada gereğinden fazla kalmayıp diğer bölgeye geçmelidir. Çok enerji çeken bölgenin iyileşebilmesi için birkaç seans gerekebilir. Reikiyi düzenli olarak kullanır ve ne kadar fazla uygulama yaparsanız, algılamanız ve sezgi gücünüz ve enerji frekansınız bir o kadar artar. Reiki de amaç teşhis koymak değildir. Burada Reiki enerjisine yani Evrensel Yaşam Gücü Enerjisine kanal oluyorsunuz.
TAVSİYELER

Yaşam sana bir armağan, bir hazinedir

Günün her anı paha biçilmez bir değerdir

Yargılanmak istemiyorsan yargılama 

Olayları kendini zedelemeden düşün

Yardıma ihtiyacı olan, Senden bu yardımı isteyen her canlıya Sahip olduğun ışık düşüncesini gönder

Onu tekin et, hoş sözlerle onu rahatlat

Yapmakta olduğun yardımı Tanrı’dan dile Bu şekilde yanlışa düşmez,yaptığın yardımın yerine ulaştığına emin olursun

HAYVANLAR VE BİTKİLERE REİKİ…

Hayvanlara uygulanan Reiki enerjisinin mükemmel ve şaşırtıcı sonuçları vardır.

Hayvanların başından kuyruğuna doğru uygulanır. Aslında uygulamaya başladığınız anda hayvan ellerinizin kalmasını istediği bölgede sakin ve sessizce kalarak arzusunu dile getirir. Eğer kalkıp giderse uygulama kesilir.

Bitkilere havadan veya saksılarından uygulama yapılır. Yiyeceklere, içeceklere uyguladığınız Reiki ile faydalarını güçlendirebilirsiniz. İlaçların etkilerini kuvvetlendirmekte Reiki enerjisinden faydalanabilirsiniz. Doğal taşlarınıza Reiki enerjisi vermek suretiyle taşların pozitif enerji ile dolmasını sağlarsınız. Evinizi, iş yerinizi Reiki enerjisi ile negatif etkilerden arındırabilirsiniz. 2, aşamada öğrenilen sembol çalışmaları ile yapılan uygulamalar etkiyi artırır ve koruma sağlar. Toplantılar öncesi ve sonrasında yapılan mekan temizliğinin sonuçları mükemmeldir. Yaşamınızın tüm alanlarında kullanabileceğiniz Reiki enerjisinin dikkatli kullanılması gereken durumlar vardır. Kırılmış kemikler, derin kesikler gibi vakalarda tıbbi müdahale yapıldıktan sonra iyileşmeyi hızlandırmak için Reiki enerjisini kullanmalısınız. Kalp hastalarında ve kalp pili olan kişilerde eller kalp üzerine koyularak uygulama yapılmaz. Şeker hastalarında ve tansiyon hastalarında 2. aşama Reiki eğitimi aldıktan sonra, ellerle bedene temas etmeden Reiki uygulaması yapmak gereklidir.

REiKİ ve REALİTE Reiki yaşamınızda aradığınız çözümlere pozitif bakış açışı kazandırıp değişim sürecini ateşler. Amacın iyileştirme olduğu unutulmalıdır. İyileştirmek istediğiniz olay, kendi beklentilerinizin gerçekleşmesi anlamına gelmez. Örnek vermek gerekirse bir insanla yaşadığınız ilişkiyi veya ilişkilerinizi iyileştirirken, hiçbir insanı ya da olayı zorlama anlamında değildir. Her kişi için veya her olay için en doğru en iyi olanın gerçek olması dileği anlamındadır. Doğru biçimde gerçekleşen olaylar her zaman istekleriniz doğrultusunda olmayabilir. Reiki ile iyileştirdiğiniz durumlar realitenin ortaya çıkmasına yardım eder.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: