Patates Deyip Geçmeyin

1743_552707878096198_1078267398_n[1]
 İçinizde kötü bir şey olacakmış gibi bir his mi var? Sebepsiz bir heyecan mı yaşıyorsunuz? Sizde hızlı kan şekeri düşüklüğü olabilir. Hipoglisemi hastalarında kan şekeri ani olarak düşmektedir. Aynı şekilde bazı ins…anların da öğünlerinden birkaç saat sonra kan şekerleri ani olarak düşmektedir.
Bu ani düşüş hastaların kendilerini garip hissetmelerine neden olmaktadır. Bu durumda iken, sanki ani olarak bir şey olacakmış duygusuna kapılırlar. Sebebi bilinmeyen heyecan yaşarlar. Bu durumu sık sık yaşayan bu insanların yaşam kalitesi olumsuz etkilenir.
Hızlı kan şekeri düşüklüğü yaşayanlara mükemmel destekleyici çözüm; öğle yemeklerine başlamadan önce orta boy bir adet haşlanmış patates tüketmeleridir. Her gün öğle yemeklerinden önce tüketecekleri orta boy bir adet patates, onların gün içerisinde ani şeker düşüşlerine karşı adeta bir sigortadır.
Eğer ağır hipoglisemi hastası iseler, sabah ve öğle yemeğinden önce birer adet patates yiyebilirler. Kısa sürede şikayetlerin ortadan kalktığı görülecektir. Kullanılacak olan patateslerin filizlenmemesine, yeşillenmemesine, kararmamış ve yara almamış olmasına dikkat etmek gerekir. Yeşillenmiş patates solanin maddesi içerir. Patatesler kesinlikle buzdolabında saklanmaz. Çünkü soğuk ortamda saklanan patateslerde redükleyici özelliği olan şeker oluşur.
Bu şeker acrylamid (kanserojen madde) maddesinin oluşmasına neden olur. Patatesleri ne kadar çok sıcak ortamda koruma altına alırsanız da, içerdiği nişasta o kadar hızlı şekere dönüşür ve tatlılaşır. Bu sağlık açısından istenmeyen bir durumdur
Bitki Alemi kategorisinde yayınlandı. Etiketler: . Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: