Tamamen gerçek bir olay!Yaşanmış çok ilginç bir iş başvuru hikâyesi Alttaki işbaşvuru formunu dolduran Mehmet T.`ın başvuru formuna yazdığı cevaplar:

Fotoğraf: Tamamen gerçek bir olay!Yaşanmış çok ilginç bir iş başvuruhikâyesiAlttaki işbaşvuru formunu dolduranMehmet T.`ın başvuru formuna yazdığı cevaplar:1. Adınız Soyadınız: Mehmet T.2.Yaşınız: Yirmi sekiz.3) Şirketimizdeki hangi pozisyon için Başvuruyorsunuz?Mümkünse yatay bir pozisyon için. Eğer daha ciddi bir cevap istiyorsanız, ne iş olsa yaparım. Şart öne sürebilecek durumda olsaydım, burada bu formu dolduruyor olmazdım.4. Düşündüğünüz ücret: Aylık 5.000 YTL maaş artı yıllık kârdan yüzde 10 hisse! Eğer bu mümkün değilse, siz bir ücret Önerin, ben size evet yahut hayır derim.5. Eğitiminiz? İdare eder6. Son işiniz: Sadist bir şefin deneme tahtası olmak.7. Son ücretiniz: Hak ettiğimin çok altında.8. Önemli başarılarınız: Arakladığım kalemlerden muhteşem bir kolleksiyonum var; evde sergiliyorum.9. İşten ayrılma sebebiniz: Bkz. Cevap 6.10. Size ulaşabileceğimiz saatler: Banka atm`si gibiyim: 7/24.(7 gün/24 saat)11. Çalışmak istediğiniz saatler: Pazartesi, Salı ve Perşembe 13.00-15.00 arası.13. Şimdiki işvereninizle görüşebilir miyiz? İşverenim olsa burada Olmazdım.14. Fizik durumunuz 20 kilogramdan fazla taşımanıza engelmi? Belli olmaz, ne taşıdığıma bağlı.15. Otomobiliniz var mı? Evet, ama soru yanlış sorulmuş. `Çalışır durumda bir otomobiliniz var mı?` diye sorsaydınız,cevabım farklı olurdu.16. Daha önce bir yarışma veya madalya kazandınız mı? Madalyam yok amalotoda iki kere 3 tutturdum.17. Sigara içiyor musunuz?Otlanacak bir enayi bulabilirsem.18. Beş yıl sonra ne yapmayı hayal ediyorsunuz? Bana tutkun zengin birfotomodelle Bahama Adaları`nda yaşamayı.Bir yolunu biliyorsanız bunu beş yıl beklemeden de yapabilirim.19. Yukarıdaki bilgilerin doğruluğunu taahhüt ediyor musunuz? Hayır,ama sıkıyorsa aksini iddia edin.20. Sizi bu başvuruyu yapmaya iten gerçek sebep nedir? Birbiriyletutarlılık derecesini kestiremediğim iki cevabım var:a)İnsan sevgisi ve tüketicilerin iyi beslenmesine katkıda bulunma arzum.b)Gırtlağıma kadar borca batmış olmam..Sonuç: Mehmet T. işe alındı.

 1. Adınız Soyadınız: Mehmet T.

2.Yaşınız: Yirmi sekiz.

3) Şirketimizdeki hangi pozisyon için Başvuruyorsunuz? Mümkünse yatay bir pozisyon için. Eğer daha ciddi bir cevap istiyorsanız, ne iş olsa yaparım. Şart öne sürebilecek durumda olsaydım, burada bu formu dolduruyor olmazdım.

4. Düşündüğünüz ücret: Aylık 5.000 YTL maaş artı yıllık kârdan yüzde 10 hisse! Eğer bu mümkün değilse, siz bir ücret Önerin, ben size evet yahut hayır derim.

5. Eğitiminiz? İdare eder

6. Son işiniz: Sadist bir şefin deneme tahtası olmak.

7. Son ücretiniz: Hak ettiğimin çok altında.

8. Önemli başarılarınız: Arakladığım kalemlerden muhteşem bir kolleksiyonum var; evde sergiliyorum.

9. İşten ayrılma sebebiniz: Bkz. Cevap 6.

10. Size ulaşabileceğimiz saatler: Banka atm`si gibiyim: 7/24.(7 gün/24 saat)

11. Çalışmak istediğiniz saatler: Pazartesi, Salı ve Perşembe 13.00-15.00 arası.

13. Şimdiki işvereninizle görüşebilir miyiz? İşverenim olsa burada Olmazdım.

14. Fizik durumunuz 20 kilogramdan fazla taşımanıza engelmi? Belli olmaz, ne taşıdığıma bağlı.

15. Otomobiliniz var mı? Evet, ama soru yanlış sorulmuş. `Çalışır durumda bir otomobiliniz var mı?` diye sorsaydınız,cevabım farklı olurdu.

16. Daha önce bir yarışma veya madalya kazandınız mı? Madalyam yok ama lotoda iki kere 3 tutturdum.

17. Sigara içiyor musunuz?Otlanacak bir enayi bulabilirsem.

18. Beş yıl sonra ne yapmayı hayal ediyorsunuz? Bana tutkun zengin bir fotomodelle Bahama Adaları`nda yaşamayı. Bir yolunu biliyorsanız bunu beş yıl beklemeden de yapabilirim. 19. Yukarıdaki bilgilerin doğruluğunu taahhüt ediyor musunuz? Hayır, ama sıkıyorsa aksini iddia edin. 20. Sizi bu başvuruyu yapmaya iten gerçek sebep nedir? Birbiriyle tutarlılık derecesini kestiremediğim iki cevabım var: a)İnsan sevgisi ve tüketicilerin iyi beslenmesine katkıda bulunma arzum. b)Gırtlağıma kadar borca batmış olmam.. Sonuç: Mehmet T. işe alındı

2 Responses to “Tamamen gerçek bir olay!Yaşanmış çok ilginç bir iş başvuru hikâyesi Alttaki işbaşvuru formunu dolduran Mehmet T.`ın başvuru formuna yazdığı cevaplar:”

  1. kavuncumehmet67 Says:

    Dürüstlüğünü şakayla süslemiş ve başarmış..

  2. mus Says:

    'öz'ü yakaladığını kanıtlayan adamla ödüllendirmiş kendini işveren!


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: