Taşlar taşları çeker; Çiçekler çiçekleri çeker.

Fotoğraf: İlk ve öncelikli şey kendine karşı sevecen olmaktır.Katı olma; yumuşak ol.Kendine özen göster. Kendini affetmeyi öğren. Yeniden ve yeniden ve yeniden ve yeniden …yetmiş yedi kere , yediyüz yetmiş yedi kere..Kendini affetmeyi öğren. Sert olma, kendine karşı çatışmacı olma.O zaman çiçek açacaksın.Ve bu çiçek açma sayesinde başka bazı çiçekleri cezb edeceksin.Bu doğaldır.Taşlar taşları çeker; Çiçekler çiçekleri çeker.Ve o zaman zarafeti olan, güzelliği olan, rahmeti olan bir ilişki vardır.Ve öyle bir ilişki bulabilirsen ilişkin ibadete dönüşecek,sevgin seni kendinden geçirecekBir kez varlığının en derinine indiğinde gözlerine inanamazsın:O kadar çok coşku, o kadar çok mutluluk, o kadar çok sevgi taşıyordun…ve sen kendi hazinelerinden kaçıyordun.Bu hazineleri ve onların tükenmezliğini bilerek, ilişkilerin içine,yaratıcılığın içine girebilirsin.İnsanlarla, sevgini paylaşarak onlara yardımcı olacaksın.Sevginle insanlara değer katacaksın; onların saygınlığını yoketmeyeceksin.Ve hiçbir çaba sarfetmeden onların da kendi hazinelerini bulabilmeleri içinbir kaynağa dönüşeceksin.Ne yaparsan yap, ne üretirsen üret, mümkün olan her şeyin içinesessizliğini, huzurunu yayacaksın.Ancak bu temel şey hiçbir ailede, hiçbir toplumda, hiçbir üniversitedeöğretilmez.İnsanlar azap içinde yaşamaya devam eder ve kanıksanır.Herkes mutsuzdur, o yüzden sen de mutsuzsan hiçbirşey olmaz; sen biristisna olmazsın.Fakat ben sana diyorum ki;Sen bir istisna olabilirsin.Sadece doğru yönde çaba sarf etmemiş durumdasın..Osho

İlk ve öncelikli şey kendine karşı sevecen olmaktır. Katı olma; yumuşak ol. Kendine özen göster. Kendini affetmeyi öğren. Yeniden ve yeniden ve yeniden ve yeniden …yetmiş yedi kere , yediyüz yetmiş yedi kere.. Kendini affetmeyi öğren. Sertolma, kendine karşı çatışmacı olma. O zaman çiçek açacaksın. Ve bu çiçek açma sayesinde başka bazı çiçekleri cezb edeceksin. Bu doğaldır.

Taşlar taşları çeker; Çiçekler çiçekleri çeker. Ve o zaman zarafeti olan, güzelliği olan, rahmeti olan bir ilişki vardır. Ve öyle bir ilişki bulabilirsen ilişkin ibadete dönüşecek, sevgin seni kendinden geçirecek

Bir kez varlığının en derinine indiğinde gözlerine inanamazsın: O kadar çok coşku, o kadar çok mutluluk, o kadar çok sevgi taşıyordun… ve sen kendi hazinelerinden kaçıyordun. Bu hazineleri ve onların tükenmezliğini bilerek, ilişkilerin içine, yaratıcılığın içine girebilirsin. İnsanlarla, sevgini paylaşarak onlara yardımcı olacaksın. Sevginle insanlara değer katacaksın; onların saygınlığını yok etmeyeceksin. Ve hiçbir çaba sarfetmeden onların da kendi hazinelerini bulabilmeleri için bir kaynağa dönüşeceksin.

Ne yaparsan yap, ne üretirsen üret, mümkün olan her şeyin içine sessizliğini, huzurunu yayacaksın. Ancak bu temel şey hiçbir ailede, hiçbir toplumda, hiçbir üniversitede öğretilmez. İnsanlar azap içinde yaşamaya devam eder ve kanıksanır. Herkes mutsuzdur, o yüzden sen de mutsuzsan hiçbirşey olmaz; sen bir istisna olmazsın. Fakat ben sana diyorum ki; Sen bir istisna olabilirsin. Sadece doğru yönde çaba sarf etmemiş durumdasın..

Osho

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: