Üzerinizdeki Ağırlığın Sebebi Evinizdeki Negatif Enerji Olabilir! Evde Pozitif Enerji Yaratmak İçin 9 Yol

pozitif-enerji-yollari[1]

 

Evinizdeki ve odanızdaki enerji akışı sizin ruh halinizi ve duygu durumunuzu sandığınızdan çok daha fazla etkiliyor. Bulunduğunuz ortamın enerjisini yukarı çekmek ve kendinizi daha pozitif bir aurayla çevrelemek istiyorsanız, bu basit ama basit olduğu kadar da etkili 9 ipucunu dikkate almanız siz ve sevdikleriniz için oldukça faydalı olacaktır;
1) Bulunduğunuz çevrenin kirli veya dağınık olmasının zihninize etkisi oldukça fazladır. Bu yüzden etrafınızı özelliklede akşam saatlarinde derli toplu tutmanız oldukça önemlidir. Stresli olduğunuz akşam saatlerinde dağınık bir ev sizin sinirlerinizi fark etmeseniz bile daha çok bozacaktır.

 

2) Negatif enerjiler evin demirbaşları olarak kabul gören ve uzun süre hiç oynatılmadan etrafınızda bulunan ağır eşyalara tutunurlar, bu yüzden ilgili ağır eşyaların yerini zaman zaman değiştirmelisiniz. Koltuk, yemek masası ve vitrin bu büyük eşyalara iyi örneklerdir.

3) Defne yapraklar negatif enerjiyi temizlemekle bilinirler, bu yüzden evin belli köşelerine defne yaprakları serpiştirin. Negatif enerjinin kontrol altına alındığını hissedeceksiniz.

4) Himalaya tuz lambaları havanın iyonik dengesini sağlayarak temizleme özellikleri ile bilinirler. Bu lambalar aynı zaman da iyi bir uyku çekmeye ve sinüs problemine yardımcı olurlar.

5) Deniz tuzunun da himalaya tuz lambaları gibi temizleme özelliği vardır. Evin köşelerine deniz tuzu serpiştirilebilir fakat diğer gün onu süpürmeyi unutmayın ve deniz tuzunun nemli olmamasına dikkat edin.

6) Haftada en az bir kez soğuk suyla duş alın. Soğuk suyla duşun faydası bilim insanlarınca kanıtlamış ve bilinmektedir. Bu yüzden savunma kuruluşları dahil birçok yerde uyanıklık ve pozitiflik için soğuk suyla duş aldırılır. Soğuk su negatifliklerin akıp gitmesini sağlar, bu sizin daha yenilenmiş ve enerjik hissetmenize sebep olur.

 
7) Negatif enerjiyi temizlemek için tütsü tekniğini kullanabilirsiniz. Ancak seçtiğiniz kokunun size ağır gelmemesine ve sevdiğiniz bir koku olmasına dikkat edin. Çıkan dumanla birlikte odanızı kaplayan hoş koku eşliğinde içeceğiniz bir bitki çayı hem evinizi hemde sizi pozitif yükleyecektir.

8) Bu ilk bakışta kulağa garip gelsede, soğanlar da negatif enerjinin emilmesine yardımcı olur. Aynı zaman da bunu yapmakta oldukça kolaydır. Yapmanız gereken tek şey bir soğanı ortadan iki bölerek evin iki farklı köşesine yerleştirmek ve ertesi gün temizlemek. Bir süre sonra aradaki farkı hissedeceksiniz.

 

9) Temiz havanın evinize girmesine mutlaka izin vermelisiniz! Evinizi her gün, günde en az iki defa sabah ve akşam olmak üzere havalandırmalısınız. Camları açın ve olumsuz enerjinin yerini pozitif enerjinin aldığını hayal ederek evinizi havalandırın.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: