Öksürük ve Bronşite Birebir! İncirli Sütün Mucizevi Faydaları

oksuruk-ve-bronsite--716eff73989043b6409e[1]

İncir tek başına baştan aşağı insan sağlığı için oldukça faydalıdır. Bunun yanı sıra kuru inciri sütün içerisinde beklettiğiniz zaman incirin faydalarını 2 kat arttırabilir ilk olarak öksürük ve bronşit rahatsızlıklarınıza doğal yollarla kolayca tedavi uygulayabilirsiniz. İşte incirli sütün mucizevi faydaları…
İncir tek başına insan sağlığı için birebir faydalıdır. Mutlaka tüketilmesi gereken faydalı bir meyve olan incir tek başına olduğu kadar sütün içerisinde tüketildiğinde de faydalarını kat kat arttırarak sağlığa birçok yönden fayda sağlıyor. İncir sütle karıştırıldığında birbirinden farklı hastalıklara fayda sağlıyor.
İNCİRLİ SÜT NASIL YAPILIR?
İncirli sütün hazırlanışı oldukça basit ve pratiktir. İlk olarak kaynayan sütün içerisine 3-4 adet incir atılır. Sonrasında süt ve incirler 5 dakika kaynamaya bırakılır. Kaynama işleminin hemen ardından incirli süt karışımı robottan geçirilir. Son olarak da robottan geçirilen incirler sütün içerisinde püre haline geldiğinde karışım hazırlanmış olur ve içme aşamasına geçilebilir. Bu pratik işlemin tamamlanmasından ve tüketilmesinden yarım saat sonra kabızlık sorunu kolayca ortadan kalkar.
BRONŞİT VE ÖKSÜRÜK İÇİN BİREBİR
İncirin göğsü yumuşatma etkisi vardır. Bu yüzden de öksürük ve bronşit gibi rahatsızlık çekenler incirli süt karışımını tükettiklerinde balgam sökücü etkisi sayesinde rahatlarlar. Öksürük ve bronşit problemi çeken kişiler 2 su bardağı çiğ sütün içine 2 adet kuru inciri doğrayarak sütü kaynattıktan sonra 20 dakikalık bekleme süresinin ardından karışımı süzerek tüketebilirler. Bu işlem günde 2 kez yapıldığında öksürük ve bronşit rahatsızlığında büyük etki gösterir.
BOĞAZ AĞRILARINI BİRKAÇ DAKİKADA GEÇİRİR
Boğaz ağrılarınızdan sadece birkaç dakika içinde kurtulmak isterseniz 1-2 adet kuru inciri 2 çay kaşığı balla sıcak suda karıştırarak içebilirsiniz. Bu karışım sonrasında boğaz ağrılarınızı sadece birkaç dakika içerisinde yok edebilirsiniz.

ALINTI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s