ELMA SİRKESİ TEDAVİLERİ

599228_554556951245603_391755054_n[1]
ZONA: Seyreltilmiş elma sirkesine batırdığınız gazlı bezi günde dört ve gece boyunca da üç kez (eğer kaşıntı yüzünden uyuyamıyorsanız) zonalı bölgeye örtün. Bu tedavi ağrıyı beş-on dakina içinde azaltır ve hastalığı da üç- yedi günde geçirir.
KİLO VERME: Her yemekten önce bir bardak kaynatılmış suya iki çay kaşığı elme sirkesi ekleyerek için.
GÖZ YAŞARMASI: Bir bardak suya bir çay kaşığı elma sirkesi ve bir damla iyodin ekleyerek karıştırın. İki hafta süreyle her gün için, daha sonra iki ay süreyle haftada iki kere için.
EKLEM AĞRILARININ NEDEN OLDUĞU TOPALLAMALAR: Her yemekten önce çay kaşığı elma sirkesi için. Bu tedavi ağrılarınızı iki gün içinde yüzde 20 oranında, beş gün sonra yüzde 50 oranında azaltacak ve 30 gün sonra tamamen ortadan kaldıracaktır.
YÜKSEK TANSİYON: Bazı insanlarda sindirim sisteminde hidrolik asit yetersizliğinden kaynaklanan yüksek tansiyon vardır. Bu rahatsızlığı etkili bir şekilde tedavi edebilmek için, et tüketimi azaltmak gerekir. Kayda değer bir tansiyon azalması her yemekten sonra bir-üç çay kaşığı elma sirkesini bir çay kaşığı balla birlikte alabilirsiniz.
GECE TERLEMESİ: Yatmadan önce teninizi elma sirkesiyle ovun.
VARİS: Sabah akşam genişlemiş damarların bulunduğu alanları elma sirkesine bastırılmış bir gazlı bezle yıkayın. Ayrıca iki çay kaşığı elma sirkesini bir bardak kaynatılmış ılık suya koyarak günde iki kez için. Genişlemiş damarlar genellikle bir aylık düzenli tedaviden sonra daralmaya başlar.
YANIKLAR: Yanık yerleri yıkamak için elma sirkesine bastırılmış gazlı bez kullanın. Ağrıyı azaltır ve iz kalmasını önler

Kaynak: Bütünsel Sağlık Koçu Nermin Doğruoğlu

Bitki Alemi kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: