16 Nisan 2018, KOÇ Burcu’ndaki YENİAY’ın Burçlara Etkisi…

78b376d34f870be7f6004a451848dcdc[1]

16 Nisan 2018 günü, İstanbul’a göre saat 04:58’de YENİAY adını verdiğimiz Güneş & AY kavuşumu tam halini alıyor.

kAYNAK: JUNOASTROLGY.COM https://junoastrology.com/2018/04/13/16-nisan-2018-koc-burcundaki-yeniayin-burclara-etkisi/
Genel yorumda: ”Bu YENİAY bizi ”Hayatta Kalma Güdümüzü” anlamlı ve gerekli olduğu durumlarda devreye sokmak, savunma ve saldırı becerimizi, uygun şekilde ve uygun dozda kullanabilmek konusunda sınavdan geçirecektir.” demiştik. 16 Nisan 2018, KOÇ Burcu’nda YENİAY; Seferberlik Ruhu!
BURÇ ve Yükselen BURÇ için yorumlara gelince;
KOÇ veya Yükselen KOÇ : Bu YENİAY, sizi duruşunuzu elden geçirmek zorunda bırakacaktır. Otorite odakları tarafından engellenmekten veya baskıya maruz kalmaktan dolayı bunalabilir, emeklerinizin karşılığını alamamaktan korkabilir, yaptığınız fedakarlıkların görülmediğini ve hep daha fazlasının beklendiğini düşünerek kızgınlık duyabilirsiniz. Bu sizde beklenmedik bir patlamaya yol açabilir. Özellikle iş yerinizde veya ebeveynlerinizle ilişkilerinizde, çatışma ortamlarında kalırsanız, kontrolsüz ve sonradan pişman olacağınız şekilde davranmayın. Haklıyken haksız duruma düşmemeye özen gösterin. Öte yandan, uzun bir süredir kararlılıkla çaba göstermiş ve sabırla beklemişseniz, YENİAY size bir sürpriz hazırlıyor olabilir! Bir kapı kapanırken, bir başka kapının açıldığına şahit olmanız, umutsuz bir haldeyken sevindirici bir haber almanız mümkün. Karamsar duygulara teslim olmayın ve gücünüzü yıkıcı yönde kullanmayın 🙂 Nisan ayı biterken yaşanacak DOLUNAY’da, şimdi yaşanmakta olan belirsizlik çemberinden, hak ettiğiniz sonucu almış olarak çıkacaksınız.
BOĞA veya Yükselen BOĞA : Bu YENİAY’la birlikte, enerjinizi tüketen bir süreç bitecek. Yaptığınız planların ne kadarının gerçeğe döndüğünü, hangi hesapların çarşıya uymadığını net olarak göreceksiniz. Ya nihayet sabrınızın karşılığını alacaksınız, ya da sabrınız tükendiği için patlayacak ve başka bir çıkışa yöneleceksiniz. Hayat sizi sürüncemede olan konularla ilgili karar almak ya da hakkınızda alınan bir karara boyun eğmek zorunda bırakacak. Hukuki meseleleri olanlar için, bu YENİAY sonuç getirebilir. İstemediğiniz bir gelişme yaşansa dahi, umutsuzluğa düşmeyin! Kısa bir süre içinde, adeta bir tünelden çıkmış gibi olduğunuzu ve önünüzde yepyeni imkanların uzandığını fark edeceksiniz. Ya da böyle bir imkanın farkına varmak, size uzun bir süredir devam bir bekleyiş, durgunluk, verimsizlik sürecinden çıkma cesaretini verecek. Ama bu süreci iyi yönetmek için, kendinizi küçümsemekten vazgeçin 🙂 Nisan biterken yaşanacak DOLUNAY, size uzun süredir istediğiniz çözüm veya dengeyi getirecek.
İKİZLER veya Yükselen İKİZLER : Bu YENİAY’da, neyin tehdit neyin fırsat olduğuna karar vermekte güçlük çekebilirsiniz. Ödül beklediğiniz yerden gol yiyebilir, ya da battım bittim dediğiniz bir konuda, ummadığınız bir çıkış noktası yakalayabilirsiniz. Sosyal ortamlarda prestij kaybetmekten, haksızlığa uğramaktan çekinebilirsiniz. Bir sosyal çevre hakkındaki görüşünüzü aniden değiştiren olaylar yaşama ihtimaliniz de olabilir. Kendinizi ve değerli bulduğunuz sahiplendiğiniz şeyleri koruma arzunuz yüksek, onları kaybetme kaygınız da bu oranda fazla olabilir. Eğer sakinleşmeyi başarırsanız, durumu abartanın ya da başkaları tarafından abartılmış bir duruma kendini kaptıranın SİZ olduğunu da fark edeceksiniz 😉 Sizi asıl rahatsız eden, hayat üzerindeki kontrolünüzü yitirme ihtimaliniz! Kontrol diye bir şey olmadığını, sadece gelişmeleri takip edip gerekeni yapmak diye bir şey olduğunu kabul edin. Siz sadece nabzınızı, nefesinizi, kaygınızı ya da aşırı beklentilerinizi kontrol edin 🙂
YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ : Bu YENİAY size, sorumluluk veya iktidar sahibi olduğunuz ya da bir türlü iktidarınızı kuramadığınız, sorumluluğunu tam olarak alamadığınız konularla ilgili, beklenmedik bir gelişmeler getirebilir. Eğer çalışmıyorsanız önünüze iyi bir fırsat çıkabilir, ama siz hayatınızdaki dengeleri ya da alıştığınız ortamı değiştirmeniz gerekeceği için çekimser kalabilirsiniz… Çalışıyorsanız, sürpriz bir fırsatı değerlendirip, iş yeri ya da pozisyon değişikliği yapmanız da mümkündür. İş yerinizde veya evde, kendinizi bir iktidar çatışmasının ya da görüş ayrılıklarına bağlı tartışmaların içinde bulabilirsiniz. Eğer yeterli çabayı göstermediğiniz konular varsa biraz gözden düşmeniz mümkündür. Kendinizi ispat etmekte güçlük çekiyorsanız, önce üzerinize düşeni yaptığınızdan emin olun, sonra da hakkınızı savunun! İçinden geçtiğiniz süreç sizi inisiyatif almaya, ya da istediklerinize sahip olma şeklinizi değiştirmeye teşvik edecektir 😉
ASLAN veya Yükselen ASLAN : Bu YENİAY, uzun yollar ve yolculuklarla ilgili sürpriz gelişmeleri tetikleyebilir. Beklenmedik haberlere bağlı olarak, seyahat veya eğitim planlarınızı değiştirebilirsiniz. Sizin dışınızda meydana gelen – sevinçli veya üzücü bazı olaylar – hayat ve iş planlarınızı etkileyebilir. Aldığınız bir kararı değiştirmenize neden olacak bir haber duyabilir, ya da sizi yeniden düşünmeye sevk edecek bir gelişme yaşayabilirsiniz. Hukuki işleriniz varsa, bu konularda beklenmedik bir gelişme olabilir. Bir insanı haksız yere yargıladığınızı fark edebilir, ya da bir haksızlığa maruz kalabilirsiniz. Hayat yolumuzda kayıp veya kazanç olarak gördüğümüz durumlarla karşılaşırız… Bazen kayıp, engel, haksızlık ya da zorluk olarak gördüğümüz gelişmeler, bizi bir yöne gitmekten alıkoyar ve biz buna kızarız. Ya da istediğimiz bir yol açılır ve biz buna seviniriz. Oysa hayat bizim ne yaptığımızla değil, NASIL yaptığımızla ve NE öğrendiğimizle ilgilidir! Bu YENİAY’da karşınıza çıkan olumsuz veya olumlu bütün gelişmeleri, DAHA SAĞLAM BASMAYI ÖĞRENMEK için bir vesile olarak görün.
BAŞAK veya Yükselen BAŞAK : Bu YENİAY size, beklenmedik bir kazanç veya kayıp ihtimali ve buna bağlı yoğun duygular getirecektir. Kaybetme korkunuz ve kazanma tutkunuz konusunda, bir sınavdan geçebilirsiniz. Hırsınızı kontrol altında tutmaya, kaza veya çatışmaya neden olabilecek şekilde davranmamaya, sağlığınızla ilgili konularda özenli olmaya çalışın. Sevdiğiniz biri ya da umut bağladığınız bir konuda, hayal kırıklığı ya da beklenmedik bir son yaşamanız da mümkündür. Elinizden ani bir para çıkışı olması kadar, ummadığınız bir yerden fayda elde etmeniz de söz konusu olabilir. Hiç hesapta olmayan bir yatırıma niyetlenmek ve bu amaçla kredi almak ya da biriyle işbirliği yapmak, birinin teşviki ve maddi desteği ile işe kalkışmak gibi konular gündeme gelebilir. Çok akıl çelici bir kazanç teklifi ya da baştan çıkartıcı bir ilişki ihtimali de gündeme gelebilir. Ancak bu tür imkanların göründüğü kadar cazip olup olmadığını iyice incelemeniz, teklifin arka planını ya da size sonradan ne getirip ne götüreceğini iyi düşünmeniz yerinde olur.
TERAZİ veya Yükselen TERAZİ : Bu YENİAY size alıştığınız ev ve hayat düzeninden uzaklaştıracak, sürprizler getirebilir. Eşiniz, hayat ortağınız, iş ortağınız, maddi, hukuki veya duygusal bir kontrat ile bağlı olduğunuz kişilerle ilgili, olumlu veya olumsuz yönde ani gelişmeler olabilir. Evlilik veya ayrılık kararları, ev taşıma, satma, kiralama konuları, belirli bir süre için yapılacak yer değişiklikleri, gündeme gelebilir. Bir konuda uzlaştığınızı, aynı fikirde olduğunuzu düşündüğünüz veya güvendiğiniz kişilerle, fikir ayrılıklarınız olduğunu, farklı uçlara savrulduğunuzu, bu kişilerin söyledikleri ve yaptıkları arasında tutarsızlıklar olduğunu, ya da koşulların anlaşma zeminini zora soktuğunu görebilirsiniz. Ummadığınız bir teklif, sizi konfor alanınızdan çıkmaya, yerleşik sisteminizi bozmaya sevk edebilir. İş birliklerinizi, yol arkadaşlıklarınızı, kontratlarınızı, başka bir gözle ele almaya, değişime açık olmaya, aidiyetlerinize BAĞIMLI değil ortaya çıkan durumla uyumlu davranmaya çalışın.
AKREP veya Yükselen AKREP : Bu YENİAY size, iş ve hayat düzeninize ilişkin beklenmedik gelişmeler getirebilir… Cevap beklediğiniz yerlerden alacağınız bildirimler, umduğunuz gibi olmayabilir. Kimseye sesinizi duyuramadığınızı ya da doğru anlaşılmadığınızı, hareket ve erişim alanınızın kısıtlandığını, bazı şeyleri yapmaya alıştığınız gibi yapamadığınızı, ya da üzerinize fazla gelindiğini düşünüp tedirgin olabilir, hatta baya patlayabilirsiniz 😉 Hayat ve iş ortaklarınızla, ya da bir kontrat ile bağlı olduğunuz kişilerle uyumlu olmak adına kabul ettiğiniz koşullar, sizi huzursuz edebilir. Hayatınızın akışını hem sizi, hem başkalarını mutlu eden bir hale dönüştürmek için, biraz zaman ve ekstra emek gerektiğini ve yine de her şeyin tam istediğiniz gibi gitmeyebileceğini görebilirsiniz. Öte yandan, hiç düşünmediğiniz bir çalışma veya yaşama düzenine geçmeye aniden karar veren siz de olabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeniz, sizi aşırı derecede yıpratan bir tempo ile yaşıyorsanız, hayat sizi durdurmadan ara vermeyi öğrenmeniz yerinde olacaktır.
YAY veya Yükselen YAY : Bu YENİAY’da yüreğiniz ağzınızda 🙂 Sizi sevinçten veya kızgınlıktan çıldırtan şeyler yaşayabilirsiniz… Ya da her şey size olduğundan biraz daha fazla heyecanlı ya da tehditkar görünebilir. Rekabetçi ve hırslı hissettiğiniz, arzu ettiğiniz şeyler için, tüm kaynaklarınızı seferber ettiğiniz bir süreç olabilir. Paranızı riske atan girişimlerden biraz uzak durmanız, fazla tamahkar davranmamanız yerinde olur. Bekleneni vermeyen bir şey yapmış olmak, bir nedenden para veya prestij kaybetmek gibi konuları, gerilim meselesi haline getirebilirsiniz. Eğer bir proje üzerinde çalışıyorsanız, ne istendiğini iyi anlayın, hakkınız olan karşılığı alabileceğinizden emin olun, ama üretim sürecinde her şeyi kişilik çatışması haline getirmeyin. Sevilmeme, istenmeme, önemsenmeme korkularınızı tetikleyecek şeyler de yaşamanız mümkündür. Bunları size yaşatacak şeyler yapan birileri olsa da, temelde böyle hissetme yatkınlığının sizinle ilgili olduğunu HATIRLAYIN! Seveni sevememek, sevmeyene meftun olmak ikilemlerinden de olabildiğince uzak durun 😉
OĞLAK veya Yükselen OĞLAK : Bu YENİAY, eviniz, kişisel hayatınızın düzeni, aidiyetleriniz konusunda, sizi telaşa ya da beklenmedik bir değişime mecbur bırakan gelişmeler getirebilir. Hesabınızda olmayan bir duruma maruz kalabilir ve buna uyum sağlamakta güçlük çekebilirsiniz. Ya da siz epeydir hoşnut olmadığınız konularla ilgili, yaşadığınız düzeni, evinizi, ailenizle ilişkinizi, değiştirecek ani adımlar atabilirsiniz. Mutluluk ve güvence, sevgi ve alışkanlık, coşku ve düzen, her zaman birbiri ile uyum içinde olan kavramlar değildir 🙂 Bazen birini korumak için diğerinden fedakarlık etmek gerekebilir. Siz bu YENİAY’da yaptığınız tercihleri sorgulamak ve yeni dengeler kurmak durumunda kalacaksınız. Size zevk veren birşeyi yapmak ya da almak, birden fazla riskli ya da ulaşılması güç gelebilir. Beklenti ve heveslerinizi kısıtlamayı tercih edebilirsiniz. Çocuklarınız veya sevdiklerinizin ihtiyaçları ile ilgili konular da, sizi bazı fedakarlıklarda bulunmaya zorlayabilir. Onların iyiliği için, kendi sınırlarınızı aşmak, özveride bulunmak durumunda kalabilirsiniz.
KOVA veya Yükselen KOVA : Bu YENİAY’da sizi şaşırtan haberler alabilirsiniz. Aldığınız haberleri, duyduğunuz sözleri, yaptığınız görüşmeleri, karşılaştığınız insanları, KAYGI ve BEKLENTİ’leriniz ile değil, olabildiğince tarafsız şekilde yorumlamaya özen gösterin. Evinizin ve ailenizin düzeni, maddi güvenliğinizin devamı, bu aralar sizin için çok önemli. Bu yüzden, her türlü beklenmedik gelişmeyi, bir tehdit olarak almaya ve aşırı yükselmeye ya da sert tepki vermeye yatkın olabilirsiniz. Ne anlama geldiği tam belli olmayan bir duruma ani tepki vererek, kendi huzurunuzu ve düzeninizi kendiniz de kaçırıyor olabilirsiniz… Öyle yapmayın 🙂 Akrabalarınız, yakın dostlarınız hakkında beklenmedik haberler alabilirsiniz. Onların atacakları adımlar da, sizin düzeninizi etkileyebilir. Öte yandan alacağınız bir haber, yaşayacağınız bir karşılaşma ile, siz beklenmedik bir adım atmaya kalkabilir ve alıştığınız düzeni, önceliklerinizi değiştirip değiştirmemek konusunda kararsız kalabilirsiniz. Sonuç itibariyle; ACELE ETMEYİN 🙂 Nisan sonunda, her şey kendiliğinden olması gereken yere oturacaktır.
BALIK veya Yükselen BALIK : Bu YENİAY size para kazanma şekliniz, kazanç miktarınız, yeteneklerinizi kullanma biçiminiz, ya da öncelikleriniz ve değerleriniz konusunda, ani bir değişiklik getirebilir. Yakın çevrenizde olan kişilerin yaşadıkları veya toplumsal bazı olaylar, sizin plan ve tercihlerinizi etkileyebilir. Ya da etrafınızdaki kişilerin sizinle ilgili değerlendirmelerine ”olumlu veya olumsuz yönde” şaşırabilir, siz de kendi durumunuzu bir daha gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Beklenmedik bir fırsat yakalayabilir, ya da umut bağladığınız bir konuda ummadığınız bir terslik yaşayabilirsiniz. Bir kapı kapanırken, başka bir kapı da açılıyor olabilir 😉 Mesela şimdiye kadar ortaya çıkartamadığınız bir yeteneği ya da niteliği, ön plana almanız için, bir fırsat elde edebilir ya da buna mecbur kalabilirsiniz.

kAYNAK: JUNOASTROLOJİ.COMhttps://junoastrology.com/2018/04/13/16-nisan-2018-koc-burcundaki-yeniayin-burclara-etkisi/

Ruhsal Büyüme... kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: