ÖNCE KENDİN!


Kimi istersen onu sec ama önce kendini sec ! kendin icin yasa, kendin icin sev, kendin icin asik ol. kendini begen ve kendini dinle her zaman. ancak o zaman bulabilirsin mutlulugun formülünü. Düsün ki cok seviyorsun dans etmeyi. ruhunu doyuruyorsun ve hayatinin vazgecilmezleri arasinda.
öyleyse dans et, durma. kimsenin seni engellemesine izin verme. … sirf baskalari mutlu olacak diye oturma sandalyeye. kalk ve ilerle pistin ortasina, sonra yorulana dek dans et.”ne derler”diye düsünme. birak konussunlar.
sen mutlu olacaksin ya gerisinin önemi yok! Kendini yollara mi vurmak istiyorsun, bin ilk otobüse. nereye gittigine bile bakma. cik yola. bir haber ver yeter. nereye gittigini soranlara “kendime gidiyorum”de. kes dünyayla iletisimini no’lur?
bir mola yerinde pilav üstü kuru yerken alacagin tadi düsün. kayboluslar insana kendini buldurur bazen. geride kalanlari unutma elbette ama onlar da beklemeyi bilsinler. cok mu begendin vitrindeki giysiyi, al o zaman. cok mini, cok frapan çok renkli, cok sakil mi diyecekler birak desinler.
sen kendine yakistiriyorsun ya bu yeter. “bu da nereden cikti diyenlere “kendim icin, kendime aldim” deyiver gitsin. Korkma ic bu gece. sarhos olmak istiyorsan ol. bul siselerin dibini. Kim kötü düsünürse düsünsün. ic ve basla sarki söylemeye. bagira, cagira söyle hemde. sen egleniyorsun ya … kendi besteni kendin yap. kendi sözünü kendin yaz söyle.
“bu sarki da nereden cikti ” diyenlere “kendime yazdim”de. “kendim icin söylüyorum”de…. Ne yaparsan, kendin icin yap, kendini eglendir önce. sen mutlu ol ki; senin mutlulugun baskalarini da mutlu etsin. mutsuzken kimseyi mutlu edemezsin unutma! ve sakin herkesi birden mutlu etmeye calisma. Çünkü olmazlar.
SEN MUTLUYSAN BU HERKESE YETER….!!!
Ruhsal Büyüme... kategorisinde yayınlandı. Etiketler: . Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: