10 Mayıs güneş tutulmasının burçlar üzerindeki etkileri ve haftalıkburç yorumları

        
10 Mayıs 2013 saat 03:20’de 19 derece boğa burcunda güneş tutulması meydana gelecek. İçinde Merkür’ün de kavuşum yaptığı, marsın ve güney ay düğümünün de bulunduğu hayli kalabalık bir tutulma olacaktır. Önümüzde ki altı aylık süreçte sağlam adımların atılacağı ve bireysel haritalarınızda herkese göre değişen, uzun vadeli, yapıcı gündem konuları olacaktır. Tüm arzularımızın, gelgeç değil de, illa uzun soluklu olmasını isteyeceğimiz zamanların başlangıcıdır bu dönem. Güneş tutulması hayatlarımızda ki kadersel dönemlere işaret etmektedir. Mutlaka yaşantılarımızda yenilikler olur. Kimileri çocuk sahibi olur, kimi yaşadığı şehri değiştirir, iş arayışı olan iş bulur, büyük projelerde yer alır, terfi eder, kimi evlenir, kimileri boşanır, öğrenci sınavını kazanır ya da eğitim alanını seçer ve artık bundan sonra mesleği bellidir gibi. Yani ileriye doğru daha belirginleşir hayatlar. Bu anlamda da yeni şeyler duyarız akrabalarımız, çevremiz, komşularımızın hayatları ile ilgili. Güneş tutulması öyle insanın korkudan aklını alacak bir şey değil, bir doğa, gökyüzü olayıdır yaşantılarımıza yenilikler getiren. Tutulmalar, yeni ay ya da dolunaydan daha güçlü daha nettir. Bu süreçte alacağımız bir karar var ise biraz sonrasını beklemek, durumu izlemek adına faydalı olacaktır. Güneş bedenimiz ve kimliğimizdir. Bu tutulma biraz silkelenip kendimize gelmemizi sağlarken, aynı zamanda güçlenmemizi de sağlayacaktır. Fark etmeden İpleri karşı tarafa kaptıran sorun olmasın diye sustuklarımızın sanırım pek işine gelmeyecek. Küçük watta bir elektrik çarpması gibi olacak bizler için. Farkındalık zamanı insanlık için. Görmek istemediklerimizin biraz gözümüze batar olması gibi.

Güneş, bedenimiz ve kimliğimizi temsil ederken, aynı zamanda erkeği de temsil etmektedir. Tıpkı ayın da kadını temsil ettiği gibi. Bu Tutulma bir kavuşum açısıdır. Aynı derecede güneş ve ay kavuşum yapacaktır. O halde 10 Mayıs gelsin ve ilişkilerde kavuşum yaşansın. Bir süredir birçok kişinin ilişkilerin zorlandığı, testten geçtiği süreçler yaşanmaktaydı. Belirsizlikler ile birlikte. Sadece özel ilişkiler değil, çalışma hayatlarında, Ortaklıklarda, kadın erkek ilişkilerin de ve otorite konumundaki kişilerle ve dahası… Ancak; yoruldum deyip kaçmak sıkıldım deyip gitmek yok içinde aşk ve sevgi olan ilişkilerde. Sonrasında ruhumuzun mu, bedeninizin mi acıdığını anlayamadığımız pişmanlıklar yaşatır bu tutulma. Bu güçle aklınıza geleni karşınızdakine bir çırpıda söylerseniz, biraz sarsabilir bazı ilişkileri. Mutlu birlikteliklerin daha ileriye doğru taşınırken, içinde duygunun, samimiyetin maneviyatın ve sevginin olmadığı ilişkiler ise, bu enerjiyle son bulacaktır. Hadi hepsini uğurlayın hayatınızdan, yenisi ve uzun vadeli olanları gelmek üzere.

Güneş, ülke haritasında ise hükümeti, yöneticileri, siyasi, şöhret ve eril kişilere işaret etmektedir. Önümüzdeki altı aylık süreçte, bu konumdaki kişiler, hayatlarında ki değişiklikler ile ilgili medyanın gündeminde olacaklardır. Boğa burcunda ki bu güneş tutulması, ülkemizin 11. Evinde gerçekleşmektedir. Ekonomimizi etkileyeceğini, maddi konularla uğraşacağımız ancak; bu alanda Mars ve Merkür’ün de bulunması yukarıda belirttiğim konulara biraz dikkat edilmesi gerektiğini vurgulamaktadır.

Burçların yaşamlarında, hangi alanlarına bu enerji ışık tutacak, dönüm noktası olacak bakarken, öncelikle yükselen burcunuzu okumanızı hatırlatır, keyifli ve sağlıklı bir hafta dilerim…

Sevgilerimde Figen Koç

Koç ve yükselen koç 10 Mayıs boğa burcunda gerçekleşecek güneş tutulması sizlerin para evinizde olacak. Maddi imkanların önünüze sunulacağı, kazançlarınızda yeni gelir elde etme olanakları, kazanımlarınızda, yatırım ve birikimlerinizde yenilenme ya da yeniden düzenleme de tutulmanın sizlere hediyesi olacaktır. Ev, arsa emlak, ticaret gibi konularda sizleri desteklerken, sadece kendi kazanımlarınız değil aynı zamanda eş, ortaklar ve başkalarının kaynaklarından yararlanmanızı da gündeminize taşıyacaktır. Beklediğiniz bir para gelebilirken beklemediğiniz de gelecektir. İş ya da kazanç arayışı içinde olanlarınız için çok güzel bir enerji verecek size güneş tutulması. Verdiğiniz borçları da toplama zamanı. Kendinizi güvence ihtiyacı içinde hissetmenizle beraber, tutulmanın sunduklarıyla sizleri manen güvenceye de ulaştıracaktır. Siz zekâ timsali, sıcakkanlı girdiği her ortamda herkesi etrafına toplamayı başarmış koç burçlarının, yönetici gezegeninizin de başrolde olduğu bu tutulmadan son derece pozitif yararlanacağı da görülmekte. Ancak ticaret yapan, ya da büyük projelere imza atmak üzere olanların biraz daha dikkatli ve temkinli davranmaları kazançlarını sekteye uğraşmamak adına yerinde olacaktır. Bereket dolu bir tutulama sizleri beklemekte.

Boğa ve yükselen boğa 10 Mayısta burcunuzda gerçekleşecek güneş tutulmasının ev sahibi sizlersiniz. Hepinizi farklı faklı ve birçok alanda yenileyecek. İçinize attıklarınızı dışarı çıkaracak bu Tutulma. Bağımlılıklarınızın farkına vardığınız ve kurtulmak istedikleriniz şeylerden kurtulma vakti. Seçtiğiniz konularda başarıya ulaşacağınız bir zaman dilimi olacak. Koruyuculuğunuzun arttığı, sevdiklerinize daha yakın olduğunuz, sanki herkesin size doğru geldiği daha sosyal bir dönemin içinde olacaksınız, burcunuzda ki tutulmanın ardından. Fikir ve düşüncelerinizden tutunda, ilişkilerinizin, para, eş, aşk ve yaptığınız işe kadar güzel yenilenmeler olacak yaşantınızda. Ruhsal anlamda korku ve kaygılarınızdan da kurtulmanızı sağlar. Güçleniyorsunuz. Bundan sonra mutlaka bir şeyler değişir hayatınızda. Bu değişimi sizin nasıl yöneteceğinizdir önemli olan. Maddenin temsilcisi siz sevgili boğalar, kazanç ve gelirlerinizde ki sağlam artışında altı ay içerisinde gözlemleyeceksiniz.

İkizler ve yükselen ikizler 10 Mayıs boğa burcunda gerçekleşecek güneş tutulması sizlere, gizli konulara merak, arkanızdan konuşulanlarınız varsa eğer, gün ışığına çıkacağı, biraz sorgulayıcı da davranışlar sergilemenizle beraber, iç dünyanıza dönmenizi, korku ve kaygılarınızdan arınmanızı sağlayacaktır. Sezgilerinizin kuvvetleneceği, ikilemde kaldığınız konuların netlik kazanması da tutulma ardından önem kazanacaktır. Haberci rüyalarınızın artacağı, ruhsal dünyanızın aydınlanacağı ve bu anlamada kendinizi geliştirecek konulara yönelmenizle birlikte, yardım severliğinizi de ortaya koyacağınız zamanların başlangıcıdır. Sinir sisteminize ve ruhsal sağlığınıza biraz dikkat etmekte faydalı olacaktır.

Yengeç ve yükselen yengeç 10 Mayıs boğa burcunda gerçekleşecek güneş tutulması sizlere, arzu ve isteklerinize kavuşacağınız, büyük organizasyonlarda başarı sağlayacağınız, kalabalıklar içinde kendinizi ön plana taşıyan fırsatlar sunacaktır. Aktivitenizin arttığı, daha hareketli zamanlar yaşatırken, yeni kişi ve gruplarla tanışma, dost ve arkadaş çevrenizle yardımlaşmalarınızı, duygusal yakınlıklar kuracağınızı da haber vermekte. Çocuklarınızla ilgili yenilikler, onlarla bir arada zamanlar geçireceğiniz, daha dışa dönük sosyal hayat temalı günleriniz olacaktır. Yaratıcılığınızın artacağı, şans oyunlarında yeni imkânların olma ihtimali önem kazanacağı bir yenilenme dönemine gireceksiniz. İstek ve arzularınız varsa bu güne kadar gerçekleşmeyen, yavaş ve ağır adımlarla tek tek olduğunu gözlemleyeceksiniz. Sizlere bu yenilikleri getirirken, bekli birde erosun oku gibi bir aşk fırlatır bellimi olur.

Aslan ve yükselen Aslan 10 Mayıs boğa burcunda gerçekleşecek güneş tutulması, sizlerin kariyer evinizde olacak. İş yerinizde yenilikler ve başarı fırsatları sunacaktır. İşinizde terfi, birim, bölüm yeniliği değişikliği sağlayabilir. Aynı zamanda otoriter kişiler ile kariyer hayatınızı ilgilendiren statünüzü bir üst çıtaya taşıyan konuşma imkânları ve geleceğinize yönelik imzalar atma fırsatları sunacaktır. İş arayanların yeni iş haberleri olabileceği gibi aynı zaman da anneniz, babanız ile ilgili konuların, ev aile ile zaman geçirme olanaklarının olduğu, yeni ev, yeni eşya ya da evinizi yeniden düzenleme güzelleştirme konularının gündeminizde olacağını da göstermekte. Aynı zamanda kariyer eviniz, sosyal statü evinizdir de. Evlenerek ya da evliliklerini noktalayarak da toplumda gözüken statünüzde değişiklik yaşayacak olanlarınız da muhtemeldir.

Başak ve yükselen başak 10 Mayıs boğa burcunda gerçekleşecek güneş tutulması eğitimde yeni fırsatlar, yeni bir kurs, seminer imkanları sunarken, din ve felsefe konularına eğilim gösterip bu konularda araştırmalar, çalışmalar yapmanızı tetikleyecektir. Hayal gücünüzün, rüyalarınızın artmasına katkıda bulunurken, uzak ülkelere gitmenizi, planlanan ve daha önce gerçekleştirilemeyen seyahatleriniz varsa yolculuk imkanları bulacağınız ya da kiminizin yurt dışı bağlantılarının güç kazanacağı yenilikler yaşatacaktır. Bu seyahatlerde yeni insanla tanışma olanakları bulacağınız da görülmekte. Uzak akrabalarınızla görüşme, onlardan haber alma hatta misafir etme ya da sizin onlara misafirliğinizi gündeminize taşıyacaktır. Kardeşler ile ilgili yenilikler yasayacağınız, öğrenimlerinizle onlara, adeta bir öğretmen edasında yardımcı olacağınız ve bolca zihninizin yeni fikirler üreteceğiniz de görülmektedir. Din ve felsefe konularında sorgulayıcı tutumlar sergilerken, almak istediğiniz şeyin bilgi olduğunu belirtmek, yanlış anlaşılmalardan kurtaracaktır sizi. Pratik ve güçlü zekanızı bu konulara yoğunlaştıracağınız bir döneme girmektesiniz.

Terazi ve yükselen terazi 10 Mayıs boğa burcunda gerçekleşecek güneş tutulması sizlere, eşten ya da ortaklardan gelecek olan paralara, miras, nafaka, sigorta gibi konularda kazanımlar sağlayacağınız ve bu konularda yenilikler, başlangıçlar yaşayacağınızı vurgulamakta. Kendinizden ziyade başkalarının finansal durumlarından, gelirlerinden yararlanmanızı sağlayacaktır. Geri alamadığınız borçlarınız varsa bunlarda gelmek üzere olduğunu hatırlatıyor bu tutulma. Aynı zamanda bir süredir devam eden mahkeme yada hukuksal anlamda sonuçlanmayan dava duruşma gibi konularınız varsa lehinize yenilikler getirebilir. Cinsel anlamda daha duygusal olma ihtiyacınızın arttığı bir dönemde olacaktır. İkili ilişkilerinizde, birlikte olduğunuz kişilerden, ortaklarınızdan yeni yardımlar görebileceğiniz, ve aynı zamanda hassasiyetinizin arttığı, benimseme sahiplenme, kıskançlık duygularınızın coşacağı bir dönem de olacaktır. Bunları abartmak ise sizler için önemli olan ilişkilerinizi sarsabileceğini hatırlatmak isterim. Psişik ve gizli konularda bilgi sahibi olma ihtiyacı ölüm, yeniden doğum gibi konulara merakınızla yeni bilgilere ulaşabileceksiniz. Boğa burcunda gerçekleşecek tutulma, özellikle parasal konuları vurguluyor. Yeni titiz ve detaylı düşünerek, fikirler üreterek yeni kazançlar elde edebileceğinizi müjdelemekte.

Akrep ve yükselen akrep 10 Mayıs boğa burcunda gerçekleşecek güneş tutulması, sizlere ikili ilişkiler vaat ediyor tam karşıt eviniz de olacak güneş tutulması. yeni bir aşk getirebilir, evlilik konusu gündeminize düşebilir. Yeni ortaklıklar kurabilir ve bu ortaklıklardan başarı elde edeceğiniz bir zaman dilimi olacak. Yoğun bir birliktelik ihtiyacı hissettirirken sizlere; evlilikte, aşk hayatınızda daha mutlu zamanları müjdelemekte. birlikteliklerin de varsa sorun ve problemlerin keyifli sonuçlara ulaşacağı bir yeni döneme başlıyorsunuz. Merkür’ün de bu alanda olması, kişileri biraz sorgulatıcı duruma getirebilir sizi. ancak bu sorgulamayı, karşınızda ki kişilere iğneleyici sözcüklere dönüşürse sıkıntı getirir. bu durumu da göz önüne almayı unutmayın. Konuşmalarda yanlış anlaşılmalara, alınganlıklara sebebiyet vermemeniz durumunda bu güçlü enerjiyle tüm ilişkileriniz daha tutkulu daha sıcak bir hal alacaktır. Bekarların, yalnız olanların yeni eş, aşk adaylarının karşılarına çıkacağı gibi devam eden ilişkilerin, ortaklıkların yeni boyut kazanacağı, ikili ilişkilerin gündeminizde olacağı zamanlar başlamakta sizler için. Yine bu yeni dönemde; detaylı, dikkatli, titiz eleştiriler yaparken daha hoşgörülü olmanız gerektiğini vurgular size. Hoşgörü, duygusallık, bağlılık ana temanız olacaktır.

Yay ve yükselen yay 10 Mayıs boğa burcunda gerçekleşecek güneş tutulması sizlerin, çalışma ve sağlık evinizi yenileyecek. İş yerinizde bölüm, birim değişikliği, masanızdan tutunda yeni çalışma odası bile getirebilir. Az ya da çok, küçük yada büyük ama mutlak yeniler bu alanınızı. İş arayışı olanların bu anlamda yeni iş görüşme fırsatlarını bulacakları hatta kimileriniz tutulma sonrası yeni görevlerine başlaması, bu anlamda iş sevinci yaşaması muhtemel. Ancak; bu evinizde bulunan Merkür’ün de iş hayatınızda ki bazı insanlar ile ilgili sizi zorlayacağı, sözcüklerinizi kimilerine karşı tutmak durumunda kalacağınızı göstermekte. Sağlık konusunda ise biraz dikkat. Karaciğer yada üst baldırlarınızda varsa sorunlar bunları da dikkate almakta fayda var ki bu süreçte nüksetmesin. Yine bu dönemde spora ve diyete başlamak için uygun zamanlar olacaktır sizleri için. Günlük rutin hayatınızda ki her şeyin yeniden yapılanacağını önümüzdeki altı aylık süreçte sizlerde yavaş adımlarla gözlemleyeceksiniz. Son zamanlarda sakinlikten ve ağır geçen günlerden şikayet edenleriniz var ise artık yoğun tempoda günler sizleri beklemekte.

Oğlak ve yükselen oğlak 10 Mayıs boğa burcunda gerçekleşecek güneş tutulması sizlerin, her ne kadar dışarıya belli etmeseniz de duygu ve hisleriyle yaşayan, içinde derin yaralar barındıran oğlaklar, Duygusal yaşantınızın artacağı, yaratıcılığınızın üst noktalara ulaşacağı bir dönem olacak sizlere. pratik zekanızla geliştireceğiniz bir sanatsal çalışmanın içinde kendinizi bulabilirsiniz bu süreçte. Çocuklarınızla ilgili keyifli yenikler yaşayacağınız, onlarla sosyal hayatın tam ortasında olacağınız bir dönem başlayacak sizlere. Okullarıyla, eğitimleriyle ve toplum içinde ki tutumlarında ilgili sizleri biraz şaşırtacaklar. Bebek sahibi olmak isteyen oğlaklar, bundan sonra altı aylık zamanda keyifli haberler alabilirler. Kimi ebeveynlerinin torun sevinci yaşaması da muhtemel. Mantığınızda hareket etmeye alışık sizler şans Oyunlarında da kazançlar elde edebilirsiniz. Ancak; bu tür ilgisi olanlara tutulma sonrası ilgilenmelerini öneririm. Tutulma günlerinde pekse karlı çıkamayabilirler. Zevk ve eğlenceden çok çalışmak ve sorumluluk ile geçen hayatlarınız, biraz mola verir gibi. Daha dışa döneceğiniz mutluluğunuzun artacağı bir dönem sizleri beklemekte.

Kova ve yükselen kova 10 Mayıs boğa burcunda gerçekleşecek güneş tutulması sizlerin, aile ve ev yaşantısının ön planda olacağı, bu anlamda yenilikler yaşayacağınız, aile bireyleriyle birlikte zamanlar geçireceğiniz ve duygusal bağlarınızın kuvvetlenmesini getirecektir. Entelektüel ve her zaman farklı olanı seçen sizler, evlerinizi yenileme, yeni ev alma, taşınma ya da evini güzelleştirme gibi konuların gündeminizde olacağı görülmekte. Farklı fikirler üreteceğiniz bunları yaşantınıza katacağınız, anne, baba ve aile büyüklerinizden destek bulabileceksiniz zamanların başlangıcı. Kimileriniz için ev içinde olabilecek bazı sorunlarda, sanki başrol oynayacak gibisiniz. Kimileriniz sorun çözmede etkin olurken, kimileriniz ise sorunun ana nedeni olabilir. Kariyer alanınız da ise otorite konumunda ki kişilerle yeni gelişmelerde yaşatacaksınız statünüzü değiştiren. Yeni bir ortam ve yeni olanakların önünüze geleceği bir dönem içine gireceğiniz görülmektedir.

Balık ve yükselen balık 10 Mayıs boğa burcunda gerçekleşecek güneş tutulması sizlerin, fikir ve düşüncelerinizde zihin gücünüzü artıracaktır. Artık eski düşünce yapınızdan kurtulacak, hayata ve kişilere daha başka pencerelerden bakacaksınız. Güneş tutulması tüm yakın çevrenizi yeniler ve güçlendirir. Komşularınıza, yakın çevrenizde kimler var ise, yardımlaşmanızı ve kolaylıklar yaşamanızı sağlar. Bazı balıkların ise yazıp çizecekleri ve hayal güçlerinizi ortaya çıkaracak zamana işaret etmekte. Zaman zaman konuşkan, zaman zaman suskun olmanızı sağlayacak, zihinsel bir yenilik getirecektir güneş tutulması sizlere. Edebiyata, şiire, sanata merakınız uyanabilir. Kardeşlerinizle ilgili yenilikler de yaşayacak, oldukça hareketli bir döneme de girdiğinizi, kısa yolculuklar ve yeni kişilerle de tanışmanızı müjdelemekte. Yeni fikirleriniz ve yeni yakın çevrenizle sıra dışı bir dönem sizleri beklemektedir.

radikal 10 mayıs güneş tutulmasının burçlar üzerindeki etkileri

Ortaya Karışık kategorisinde yayınlandı. Etiketler: . Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: