İŞTE KİŞİLİK ANALİZİ …YAPMAYAN KALMASIN…

Fotoğraf: ..bugün anasayfamda bu test ile ilgili yaklaşık 10 paylaşım vardı; yorumları ise ilginçti.. e hadi birde biz deneyelim ツ_______________ KİŞİLİK ANALİZİ _______________

” Önce bir resim seçin sonra okuyun lûtfen..! “
Birazdan görüntüleyeceğiniz resimler, psikologlar tarafindan olusturulmus ve defalarca test edilmistir. Önce 9 resme tek tek bakın ve daha sonra 9 şekilden size en yakın olan bir tanesini seçin..
Daha sonra seçtiğiniz şekle göre 9 ana karakterden hangisi size daha fazla uyuyor analiz edin ve açıklamaları okuyun.. Hangi resim size yakın geliyorsa seçin, 9 ana karakterden hangisi size uyuyor bulun:
1. İçedönük – Hassas – Kolay etkilenen   Kendinizle ve çevrenizle ilgili düşüncelere etrafınızdaki çoğu kişiden daha sık ve daha derin bir şekilde dalıyorsunuz.. Üstünkörü hareketler ve konuşmalardan nefret ediyorsunuz.. Geyik muhabbeti yapmaktansa yalnız kalmayı tercih edebiliyorsunuz.. Ama yakın arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz o kadar kuvvetli ki bu da size ihtiyacınız olan uyumu ve gücü getiriyor.. Yine de yalnız başına kalmaktan hiç sıkılmıyorsunuz..
2. Özgür – Geleneklere tutunamayan   Kendinizi geliştirmenizi sağlayacak özgür ve kimseye bağlı olmayan bir hayat peşindesiniz.. Hobilerinizde ya da işinizde sizi başarıya ulaştıracak yeteneklere sahipsiniz.. Bağımsızlığa olan düşkünlüğünüz bazen sizden beklenilenin tam tersini yapmanıza neden olabiliyor.. Öyle gördüğünüz her şeye üzerinde düşünmeden uyacak tiplerden değilsiniz.. Aksine kendi fikirleriniz doğrultusunda gitmeyi yani akıntıya karşı kürek çekmeyi seviyorsunuz..
3. Dinamik – Aktif – Dışa dönük İlginç ve çeşitli işlere girebilmek için risk almaktan kaçınmıyorsunuz.. Rutin bir hayat sizi etkisiz hale getirebiliyor.. En çok sevdiğiniz şey tüm olaylarda başrol oynamak.. Aslında olayları başlatan kişi de siz oluyorsunuz..
4. Ayakları yere basan – Dengeli – Uyumlu   Komplike olmayan ve doğal bir yaşamı, bir aşkı ve işi amaç edinmişsiniz.. İnsanlar size saygı duyuyor çünkü sizin ayaklarınız öyle bir yere basıyor ki herkes sizden destek alıyor.. Siz de bu insanlara güven sağlamayı biliyorsunuz.. Çok sıcak ve insancıl olarak tanınıyorsunuz.. Basmakalıp ve çok abartılı olan her şeyi reddediyorsunuz.. Modanın getirdiği yeniliklere de bağlı değilsiniz.. Aksine, sizin için giyim pratik ve rahat olmalı..
5. Profesyonel – Pragmatik – Kendini tanıyan   Hayatını eline alıp şansını kadere bırakmak yerine yaratmayı sevenlerdensiniz.. Problemlerinizi pratik ve karışık olmayan yöntemlerle çözüyorsunuz.. Günlük hayatınızda gerçekçi olmayı tercih ediyorsunuz.. İşte ise herkes sizi sorumluluk sahibi olarak tanıyor.. Kendinize olan güveniniz sayesinde etrafınızdakiler de sizden güç alıyor.. Fikirlerinizi uygulamaya koyana kadar rahat edemiyorsunuz..
6. Barışçıl – Tedbirli – Agresif olmayan   Anlaşması kolay bir insansınız.. Kendi özel hayatınıza ve özgürlüğünüze düşkün olduğunuz için de arkadaşlarınızı pek yormuyorsunuz.. Bazen hayatın anlamını düşünmek ya da kendi kendinize eğlenmek için her şeyden uzaklaşıp yalnız kalmak istiyorsunuz.. Bu yüzden de kaçabileceğiniz güzel mekânlar nerede biliyorsunuz ama siz yalnızlık düşkünü bir insan da değilsiniz.. Sadece hayatın size vermiş olduklarını takdir eden, dünyayla barışık bir insansınız..
7. Dikkatsiz – Oyunsever – Neşeli   Spontane ve özgür bir hayatı seviyorsunuz.. Hayata bir kere gelinir ilkesinden yola çıkarak dolu dolu yaşamayı istiyorsunuz.. Çok meraklı ve her yeni şeye açık bir insansınız.. Tüm değişikliklerin sizi büyüttüğüne inanıyorsunuz.. Bağlı kalmak kadar sizi sıkan bir şey yok.. Sürpriz yapmaktan ve sürprizlerle karşılaşmaktan çok hoşlanıyorsunuz..
8. Romantik – Hayalci – Duygusal   Çok duygusal bir insansınız.. Olayları gerçekçi tarafından görmeyi reddediyorsunuz.. Sizin için duygularınızın size söyledikleri önemli.. Ayrıca yaşamda hayallere yer olması gerektiğini savunuyorsunuz.. Romantizmi reddeden ve her şeyi akılcı bir yolla çözmeye çalışan insanlarla anlaşamıyorsunuz.. Hayallerinizi, duygularınızı sınırlayacak her şeyi reddediyorsunuz..
9. Analitik – Güvenilir – Kendinden emin   Hayatınızı insanların gözden kaçırdığı küçük değerli taşlarla doldurmayı seviyorsunuz.. Bu nedenle kültür sizin hayatınızda önemli bir yer tutuyor.. Yine de siz şık ve zarif duygularınızın çevreden etkilenmemesini sağlıyorsunuz.. Sizin için zarif ve görgülü bir hayata sahip olmak çok önemli.. Ve yine aynı tarzdaki insanlarla birlikte olmayı tercih ediyorsunuz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: