Serserilik ederek geçirmeli insan serserilik edilecek yaşları…Zira atlayıp geçtiğin ne varsa dönüp dolaşıp bulur insanın yakasını…

Ne zaman üniversitelere konuşma yapmaya gittiysem ya da ne zaman benden daha gen…ç biri benim ondan daha fazla bir şey bildiğimi sanarak bana sorduysa “bu işin olurunu”, dedim ki:
Üniversiteyi bitirince hemen çalışmaya başlama.Git, dolaş, ülkeler gez, aç kal, meteliğe kurşun at, ama ne yap et, koşturmaya başlamadan önce biraz amaçsız yürü.Maceraya çık, bedeli ne olursa olsun bunu yap.Çünkü…Çünkü hayat, onu erken anladığını sananlardan çok fena alır öcünü.

Bir şeyi vaktinde yaşamadan geçersen, çok sonra, seni rezil etme pahasına, sana yaşatır o eksik bıraktığın bölümü. Âşık mı olmadın on altı yaşında? Gelir seni kırk beşinde bulur, en olmaz zamanda.

Maceraya mı çıkmadın yirminde? Sürükleye sürükleye götürür seni otuz beşinde. Yırtık kot, yer bezinden hallice bir kazak giyip, nasıl göründüğüne aldırmadan geçiremedinse öğrencilik yıllarını mesela, elli yaşında, artık kalabalıkların gözleri seni hiç de öyle görmeyi beklemezken, sana giydirir o kot pantolonu.

Hayatı sakın erkenden yaşama, sonradan çok fena komik eder adamı.

Serserilik ederek geçirmeli insan serserilik edilecek yaşları.

Zira atlayıp geçtiğin ne varsa dönüp dolaşıp bulur insanın yakasını.

Kendini yaşatıncaya kadar yapışıp kalır.

Ece Temelkuran
Ruhsal Büyüme... kategorisinde yayınlandı. 1 Comment »

Bir Yanıt to “Serserilik ederek geçirmeli insan serserilik edilecek yaşları…Zira atlayıp geçtiğin ne varsa dönüp dolaşıp bulur insanın yakasını…”

  1. mehmet ali Says:

    +50 yükseklikten farklı bir bakış açısı……. belkide temel sorulardan biri serserilik yaşları ne zaman ? zaman herkez için göreceli olduğuna göre herkez her zaman bir diğerine göre yaşlı veya genç olduguna ve zaman hepimiz için her an geç ve erken olduğuna göre… ……. eğer serserilik yaşları toplumsal kabul görmüş gençlik yılları ise ve bu yaşlarda yapılması önerilen serserilik daha sonra üzerilerine toplumun ( BİZLERİ )şekilendirme ve yönetme görevini almış tüketim toplumunun çılgın ve cengaver kral ve şövalyelerinin ( K&Ş ) bizleri ileriki yaşlarda daha kolay şekillendirmelerinin bir ön adımı mı acaba ?……….yazıda kast edilenin kesinlikle bu olmadığından emin olmakla birlikteacaba gençlik yıllarımızda ( ki bu yıllar hepimizin bildiği gibi çok çabuk geçiyor ) bize paspastan daha hallice kazak giymemize müsade eden hatta özendiren K&Ş ler daha sonra kuzu kuzu bir ömür boyu medeniyet yularını gönüllü takmamıza hazırlık mı yaptırıyorlar….. Saygı / SevgilerimleMehmet Ali ÖZKANAnkara


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: