Bilinçaltı sizin bilginiz dışında yüklenmiş bir bilgisayar programı gibidir.

bilinçaltı anette inselberg

 

Bilinçaltı sizin bilginiz dışında yüklenmiş bir bilgisayar programı gibidir.
Bilinçaltınız öğrendiğiniz her bilgiyi, her yemini, inandığınız her şeyi depolar ve içinde barındırır. Görevi içinde barındırdıklarıyla hayatınızı ince işçilikle şekillendirmek yapılandırmaktır.
Madem bilinaçltımızın hayatımızı inşa derken hangi kalıbı, şablonu kullandığını bilemiyoruz öyleyse önce bunu keşfetmek ve planı ortaya çıkarmak için uğraşmalıyız.
Modeli ortaya çıkarınca onun üzerinde düzeltmeler yapmamız mümkün olabilir. Kendi hayatımızın inşaasında farklı gözemlerle üretilebilecek yeni çözümler olacaktır.
Bilinçaltımızın ilginç bir özelliği vardır, bu da onu kolaylıkla kandırabileceğimizdir.Yani bilinçaltımız gerçekten yaşadığınız olaylarla, yaşadığınızı hayal ettiğiniz olayları birbirinden ayırt edemez.
Yıllar önce üç ayrı basketbol takımı üzerinde bir deney yapılmıştı. Takımlardan biri normal antrenmalarını uygulamaya devam ederken diğer takım bu süre boyunca hiç antrenman yapmamış, üçüncü takım ise hiç antrenman yapmamış ancak meditasyon yolu ile yaptıklarını hayal edip gözlerinin önüne getirdiler.
Sonuçlar oldukça şaşırtıcı çıktı. Hiç anternman yapayan takım hiçbir gelişme göstermedi, anternman yapan takım ile antrenman yaptıgını hayal eden takım oyucuları aynı gelişmeyi gösterdi.
Kısacası eğer bilinaçltınızı daha sağlıklı,daha mutlu, daha güçlü hatta daha zengin olmaya başladığınıza ikna ederseniz tüm bunlar gerçek olacak çünkü bilinçaltınız hayatınızı bu yönde şekillendirmeye başlayacaktır.
Ancak bilinçaltınızla yapacağınız konuşma sözlerden ibaret olmamalıdır. Ona söyleyeceğiniz her kelimeye kalpten inanmalısınız.
Samimiyetiniz bilinaçltınızı da inandırır.
Bilinaçltınızı istediğiniz hayatı yaratmaya yönlendirmede en etkili yollardan biri de meditatif bir yaklaşımla “görüntü oluşturma “ tekniğidir (imgeleme).
Görüntü oluşturmak, gerçekten olmasını arzu ettiğiniz şey olmuş gibi gözünüzde canlandırmak, onu her ayrıntısıyla canlandırmaktır.
Bunu yaparken gözünüzde bir resim canlandırmak zorunda değilsiniz.
Tekniğin adında görüntü geçiyor olsa da aslında görüntüyle değl de hislerle daha çok bağlantılıdır. Önemli olan hayal ettiğiniz şeyi kalben derinlerde samimiyetle hissetmeniz, gerçek olduguna inanmanızdır. Bilinçaltınızı inandıracak olan da çizdiğiniz resim değil derinden hissettiğinizdir.
GÖRÜNTÜ OLUŞTURMA (VİZUALİZASYON TEKNİĞİ )
Bu deneyim için bir süre gözlerinizi kapatın. Arzu ettiğiniz şey üzerine yoğunlaşın ve ona sahip oldugunuzu düşünün. Gerçek olan hayalinizi gözünüzde canlandırın veya hissetmeye çalışın. Onun varlığı size ne hissettiriyor.?
Bunu düşünün. Sizi ne kadar heyecanlandırıyor? Mutlu ediyor? Rahatlatıyor? Zihninizde herhangi bir görüntü canlanmıyorsa bile onu hissetmeniz yeterlidir.
Görüntü oluşturabilmek için hislerinize odaklanın. O anın gerçek olduğunu,ona sahip olduğunuzu farzedin.
Bilinçaltınızın olumlu değişiminize ikna etmek için uygulayacağınız tekniklerde onu, karşınızdaki bir kişiymiş gibi düşünmek işinize yarayabilir.
Natalie Reid

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: