Beklenen Yılbaşı Ritüeli Çıktı… Hepimizin ve Bütünün Hayrına Olsun…

48423610_510651156122978_4772193808181886976_n[1]

Aslında yılbaşı ritüeli hazırlamayacaktım ama çok yoğun talep geldiğinden kendimi akışa bıraktım ve hazırladım can canlar. Hepimizin ve bütünün hayrına olsun inşallah😊
Gördüğünüz gibi iki ritüel alanımız var. Mavi olan 2018 yılında yaşadığımız tüm acı, pişmanlık, hırs, hastalık, üzüntü ve kederleri yakmak için var.
İkinci 2019 yılını bolluk bereket, karşılıklı aşk, başarı, neşe ve sağlıkla karşılamak için var.
Ritüel Malzemeleri:
Mavi karton
Yeşil karton
Beyaz kağıt
Mavi kalem
Beyaz mum ve mum altlığı
3 adet kırmızı mum
Kırmızı kese
Anahtar
İki adet kalp etiketi
Şeker
Bozuk para
Nar
İki adet naylon poşet
Ritüelin Yapılışı:
1)Ritüel alanını fotoğraftaki gibi hazırlıyorsunuz. 31 aralık günü istediğiniz bir saatte mavi kartondaki mumun üzerine ve kağıda temizlemek ve dönüştürmek istediğiniz acılarınızı yazıyorsunuz.
Örnek olarak ‘’Hastalığım, kötü giden ilişkim, parasızlığım, işsizliğim, hayal kırıklıklarım, öfkem, kıskançlığım, pişmanlıklarım, acılarım, hatalarım, söyleyemediklerim yandı, bitti kül oldu…’’ şeklinde.
Not: Mumun üzerine yazabildiğiniz kadar yazın esas kağıda yazmak önemli…
2)31 Aralık akşamı saat dokuzdan sonra mavi kartondaki mumu yakıyorsunuz ve mumun alevinde kağıdınızı yakıp külleri tuvalete döküp sifonu çekiyorsunuz. Kağıdı yakarken hepsi geçti bitti kül oldu diyorsunuz…
3) Arkasından narı çift naylon poşete sarıp evin iç tarafında kapının önünde yere atıp patlatıyor ve yiyorsunuz. Narı patlatırken ve yerken ‘’şansım, kısmetim, bereketim, başarım, sağlığım evden başlayarak tüm evrene yayıldı, yayıldı, yayıldı’’ diyorsunuz.
4)Kırmızı mumları yakıyorsunuz. Şekerin üzerine iki adet kalp etiketini yapıştırıyorsunuz. Kırmızı kesenin içine bozuk parayı, şekeri (üzerinde iki kırmızı kalp etiketiyle beraber) anahtarı yerleştirip sol elinizde tutuyor ve şu sözleri söylüyorsunuz ‘’ Bugünden itibaren tüm zaman, mekan ve boyutlarda hayatımdaki tüm kilitleri açarak başarıyı, karşılıklı aşkı, bolluğu, bereketi, sağlığı ve neşeyi hayatıma aldım, hayatıma aldım ve hayatıma aldım. Ben her şeyin en iyisine, en güzeline layığım ve bunu hak ediyorum.’’ ve keseyi cüzdanınızda ya da çantanızda 2019 senesi boyunca taşıyorsunuz.
5)Mumları istediğiniz bir zaman söndürüp toprağa gömüyorsunuz ve yolda karşınıza çıkan üç kişiyi sevindiriyorsunuz.
Sağlıcakla,
Anette İnselberg

Not 1: Anahtar bisiklet kilidi, dolap kilidi olabilir, hırdavatçılar da var. Bir gün vaktiniz var arayın bulursunuz. Evet mutlaka anahtar olmak zorunda.

Not 2: Kırmızı kese evet kırmızı olmalı

Not 3: Mavi karton ve yeşil karton evet mavi ve yeşil olmalı. Sonraki ritüellerde kullanabilirsiniz.

Çalakalem Yazılarım... kategorisinde yayınlandı. 1 Comment »

Bir Yanıt to “Beklenen Yılbaşı Ritüeli Çıktı… Hepimizin ve Bütünün Hayrına Olsun…”

  1. thesunrise133 Says:

    Bugünden itibaren tüm zaman, mekan ve boyutlarda hayatımdaki tüm kilitleri açarak başarıyı, karşılıklı aşkı, bolluğu, bereketi, sağlığı ve neşeyi hayatıma aldım, hayatıma aldım ve hayatıma aldım. Ben her şeyin en iyisine, en güzeline layığım ve bunu hak ediyorum.’’ ve keseyi cüzdanınızda ya da çantanızda 2019 senesi boyunca taşıyorsunuz.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: