29 Nisan Salı sabahı saat 9.14’de Boğa burcunun 8. Derecesinde ‘Kadersel bir Güneş Tutulması’ yaşanacak.

imagesCAT8HV1J 

Geri dönüşümü olmayan ve olayların zincirleme gelişeceği bir tutulma gerçekleşecek.

29 Nisan Salı sabahı saat 9.14’de Boğa burcunun 8. Derecesinde ‘Kadersel bir Güneş Tutulması’ yaşanacak. Geri dönüşümü olmayan ve olayların zincirleme gelişeceği bir tutulma gerçekleşecek. Nasıl gökten inen yağmur taneleri geriye döndürülemezse bu tutulmanın etkileri de geriye döndürülemeyecek. Önemli olan ve bizim irademize kalmış tek unsur, deneyimleri karşılama şeklimiz olacak. Her astrolojik oluşum hem olumlu hem de olumsuz potansiyelleri içerisinde barındırır ve yaşam alanında gerçekleşen oluşumlar kişilerin bilinçaltı enerjilerine göre şekil alır. Bu nedenle arzu ettiğimiz güzellikleri zihnimizde canlandırmalı, olumlamalar yaparak güzelliklerin oluşumunu sağlamalıyız. Güzel olan şu ki; bu tutulma pek çok konuda yepyeni ve muhteşem başlangıçları yaşamımıza getiriyor. Enerjimizi yüksek tutarak bu güzel sürprizleri kucaklamalıyız.

KOÇ Burcunun 2. Evinde gerçekleşen Güneş Tutulması; Siz koçların para evinde gerçekleşiyor. Bu nedenle bu tutulma yaklaşık 6 ay kadar etkisini göstererek maddi bir değişimi ya da gelişimi size getirebilir. Güneş tutulması öncesinde 15 Nisan’da gerçekleşen ay tutulması ve ardından gelen öncü gruplarda oluşan zorlayıcı 23 Nisan’da oluşan büyük kare açı, sizin enerjinizi düşürmüş olabilir. Bu size güneş tutulması öncesinde gelen kozmik bir sınavdı. Eğer ki tutulma öncesinde enerjinizi yüksek tutup öfkelenmez ve sakin kalabilirseniz, bu Güneş Tutulması size armağan olarak çok büyük bir maddi kazanç getirebilir. Eğer duygularınızı kontrol edemez, öfke, korku gibi alt enerji alanlarına sizi çeken davranışlarda bulunursanız, o zaman parayla ilgili olumlu olmayan bir deneyimle karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle ruhsal olarak sakin olmalı, zihinsel olarak ise çok büyük bir kazancın size geldiğini zihninizde canlandırmalısınız. Sabah yataktan kalkmadan ve gece yatağa girdiğinizde şu olumlamayı yapmanızı öneririm; “Ben sakin ve huzurluyum, bol ve bereketli paranın bana akışına izin veriyorum”

BOĞA Burcunun 1. Evinde gerçekleşen Güneş Tutulması; en çok siz Boğa burçlarını etkileyecek. Tutulma sizin dış görünüşünüzü ve dış dünyaya gösterdiğiniz imajınızı etkileyebilir. Yeni kıyafetler alabilir, saç şekliniz değiştirebilirsiniz. Tutulmanın etkisiyle daha gençleşip güzelleşebilir ya da daha yakışıklı olabilirsiniz. Eğer estetik bir operasyon düşünüyorsanız, 5 Mayıs’tan sonrasını düşünmelisiniz. İç dünyanızdaki değişim dışa yansıyabilir ve çok farklı bir imajınız oluşabilir. Bu tutulma egoları güçlendirerek güç ve iktidar alanlarını etkileyeceği için belki daha sert, otoriter bir tavır belirleyebilir ya da sert tavrınızı daha yumuşatabilirsiniz. Tutulmalar olumlu ve olumsuz potansiyelleri içlerinde taşıdıkları için içerisinde iyi niyet olan davranış ve görünümler sizi yüceltirken, ezici bir niyet sizi daha aşağıdaki enerji alanlarına çekecektir. Sizi biraz egosal davranışlara çekmeye çalışacak bu tutulmanın sizin adınıza önemli bir sınav olduğunu bilerek seçim yapmanız gelecek günleriniz için daha hayırlı olacaktır. Ayrıca bu tutulma sizin maddeye olan düşkünlüğünüz adına da bir sınav olacaktır. Yaşamı güvence altına almanın sadece maddi değerlerle değil, manevi değerlerle olduğu bilincine geçmeniz isteniyor olabilir. Sabah yataktan kalkmadan ve gece yatağa girdiğinizde şu olumlamayı yapmanızı öneririm; “ Kendimi manevi dünyanın zenginliklerine açıyorum ve bir güneş gibi hem kendimi hem de çevremi aydınlatıyorum.”

İKİZLER Burcunun 12. Evinde gerçekleşen Güneş Tutulması; siz ikizler burçlarının bilinçaltı alanınızda gerçekleşecek bu tutulma, bu güne kadar değiştirmeniz gereken ama erteleyip değiştirmediğiniz her ne varsa değiştirecektir. Kozmik sistem bilinçaltınıza el atacak gibi gözüküyor. Bu güne kadar bilinçaltınızla ilgili bir çalışma yapmadıysanız korkularınızın, endişelerinizi kök salmasına izin verdiyseniz, bu korkularla yüzleşebilirsiniz. Birkaç gün içinde yeterli değişim sağlayamayacağınız için en azından hangi durumla karşılaşırsanız o konu hakkında bir bilinçaltı çalışması yapmanız gerektiğini öğrenmiş olacaksınız ki, bu da bir kazanımdır. Böylelikle sizin için eski dönem kapanıp muhteşem bir dönem başlayacaktır. Bu dönemde gizli kalmış bilgiler ya da sırlar da ortaya çıkabilir. Kesinlikle olayları kontrol etmeye çalışmaktan vazgeçmeli ve kontrolcü olmaktan istifa etmelisiniz. Sabah yataktan kalkmadan ve gece yatağa girdiğinizde şu olumlamayı yapmanızı öneririm; “Bilinçaltımı güven enerjisine açıyorum, yaşamın akışına güveniyor ve kendimi güzelliklere açılan yaşam nehrinin akışına bırakıyorum.”

YENGEÇ Burcunun 11. Evinde gerçekleşen Güneş Tutulması; siz yengeç burçlarının madde içerikli bir dileğini gerçekleştirecek gözüküyor. Para, mal-mülk gibi bir arzunuz gerçekleşebilir bu dönemde. Tabii diğer burçlarda da bahsettiğim gibi bu sizin enerjinizi bu zamana kadar nasıl yönlendirdiğinizle de doğru orantılı oluşacaktır. Eğer zihninizde olumsuzlukları çok kurguluyorsanız, bilinçaltınız bunları da dilek olarak algılar ve olumsuz bir durum da gerçekleşebilir. Bu nedenle istemediğinize değil daima istediğinize odaklanmalısınız. Örneğin “Borca girmek istemiyorum” demek yerine “Çok param olsun istiyorum” demelisiniz. Ayrıca 11. Ev Uranüs’ün etkisinde olduğu için ani değişimleri de simgeleyebilir. Arkadaş gruplarınızda yenilikler olabildiği gibi, toplum adına güzel çalışmalarda da bulunabilirsiniz. Tutulma öncesinde ihtiyacı olan birilerine maddesel destekte bulunmak sizin enerjinizi yükseltecektir. Ani değişimlere hazır olmalı ve direnç göstermemelisiniz. Sabah yataktan kalkmadan ve gece yatağa girdiğinizde şu olumlamayı yapmanızı öneririm; “ Yaşamın güzel sürprizlerine kendimi açıyorum, güzel dileklerimin gerçekleşeceğine inanıyorum.”

ASLAN Burcunun 10. Evinde gerçekleşen Güneş Tutulması; siz Aslan burçlarının kariyer evinde gerçekleşiyor. Kariyerinizde sağlam ve kalıcı gelişmeler gerçekleşebilir. Ödüller alabilirsiniz, terfi edebilirsiniz, karşınıza büyük fırsatlar çıkabilir. Kariyerde basamak olarak gördüğünüz durumlar gerçekleşebilir. Örneğin size kariyer sağlayacak bir evlilik de yapabilirsiniz. İşten atılmaktan korkan ve bunu zihninde canlandıran Aslanlar işten çıkarılabilirler. “Of bu işten sıkıldım” diyenler, işten ayrılabilirler. Bilinçaltı inanç sisteminin maddeselleşerek tezahür ettiği bir tutulma gireceğiz. Bu nedenle kariyerinizle ilgili sürekli yükselişi zihninizde canlandırmalısınız. Bu tutulma babanız ya da otorite konumundaki kişilerle ilgili bir deneyim yaşamınızı da sağlayabilir. Sabah yataktan kalkmadan ve gece yatağa girdiğinizde şu olumlamayı yapmanızı öneririm; “ Maddi ve manevi yükselişi hak ediyorum, kendimi şan ve şöhret enerjisine açıyorum, daima yükseliyorum”

BAŞAK Burcunun 9. Evinde gerçekleşen Güneş Tutulması; Siz Başak burçlarının manevi güçlerinin görünür bir biçimde arttırıyor. Bu güneş tutulması, maneviyatın maddiyata dönüştüğü çok güzel bir fırsat olacak. Bu nedenle sizin için dualarınızın gerçekleşeceği bir dönem başlıyor. Ayrıca yurt dışı ile ilgili bağlantıların ya da seyahatlerin gerçekleşeceği şanslı bir tutulma meydana geliyor. Bunların dışında, eğitim alanında, yayıncılık medya alanında yeni fırsatlar ve başlangıçlar yaşamınıza girebilir. Buna rağmen bu güne kadar enerjinizi olumsuzluklara yönlendirdiyseniz o zaman maalesef bu fırsatları yakalayamayabilirsiniz. O zaman bir sonraki fırsata kadar bilinçaltınızı yeniden olumlu olanları gerçekleştirmek adına inşa etmeniz doğru bir adım olacaktır. Elbette fırsatlar yaşamda gelmeye devam eder bu nedenle olumsuzmuş gibi görünen bir durumdan ders almalı, bilinçaltımızı yapılandırmalı ve bir sonraki fırsat yağmurunu yakalamalıyız. Sabah yataktan kalkmadan ve gece yatağa girdiğinizde şu olumlamayı yapmanızı öneririm; “Gönlümün arzuları gerçekleştiği ve gerçekleşmeye devam ettiği için şükrediyorum.”

TERAZİ Burcunun 8. Evinde gerçekleşen Güneş Tutulması; siz Terazilerin tali kazanç alanında gerçekleşiyor. Yani çalıştığınız işten kazandığınız para değil de ortak işler, miras, nafaka, hukuki sonuçlanmalar, piyangolar gibi alanlardan size öngöremediğiniz paralar gelebilir. Bu olumlu olanı bir de her astrolojik oluşumun olduğu gibi bu durumun olumlu olmayan oluşumları da gerçekleşebilir. Eğer bu güne kadar enerjinizi olumsuz yönlerdiyseniz ve geçtiğimiz 15 Nisan Ay Tutulması ve 23 Nisan’da öncü gruplarda oluşan büyük kare açılarında sakin kalamadıysanız, pozitif olamadıysanız bu alanlarda para kaybınız da olabilir. 8. Ev ayrıca tali maddi kazanımlar dışında manevi kazanımları da simgelediği için maneviyatla ilgili yükselişler veya inişlerin de olabileceği bir döneme giriyor olabilirsiniz. 8. Ev kritik bir evdir ani bitiş ve ani başlangıçlar evidir ve güneş tutulmasının da ani bitiş ve başlangıçları oluşturduğunu düşünürsek siz Terazi burçların hayatında hakikaten kadersel ve geri dönüşümsüz bir değişim gerçekleşebileceğini düşünebiliriz. Bu arada kronik rahatsızlıklara dikkat etmek gerekiyor. Sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. Terazi burcunda 21 Mayıs’a kadar devam edecek olan Mars retrosu Terazilerin özellikle manevi duyguları konusunda sınava tutmaya devam ediyor. Kalbi temiz tutmaya, her şeye rağmen sevmeye ve manevi güçleri yükseltmeye devam edilmesi gerekiyor. Evet teraziler için kritik bir dönem, kozmik sınavı geçenlerin ödülü de çok büyük. Sabah yataktan kalkmadan ve gece yatağa girdiğinizde şu olumlamayı yapmanızı öneririm; “Kendimi yaşamın mucizelerine, kalbimi de sevgiye açıyorum.”

AKREP Burcunun 7. Evinde gerçekleşen Güneş Tutulması; siz Akrep burçlarının evlilik ve ortaklık alanlarında gerçekleşerek kadersel bir değişim gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Satürn siz Akrep burçlarını 6 Ekim 2012 yılından beri sınavdan sınava sokuyor ve bu sınav 24 Aralık 2014 de bitecek. Satürn sizin sabrınızı, sahip olduklarınızı sahiplenip sahiplenmediğinizi, verilen nimetlere şükredip şükretmediğinizi deneyimlerken, 29 Nisan Güneş tutulması ortak ilişkileriniz hakkında net bir sınavla Satürn’e hocalığı konusunda destek veriyor. Aslında Satürn sınavı tam anlamıyla tekâmül sınavıdır ve gerçekten değerlendirebilenlere çok büyük bir fırsattır. Siz Akrep burçlarına güneş tutulması ara sınavdan sonra girilen final sınavı gibi etkili olacak. Bu nedenle sevgili Akrepler dikkat ediniz, verilen hiçbir nimeti bırakmayınız, asla şikâyet edip söylenmeyiniz ve hep şükrediniz. Evliyseniz evliliğiniz, ilişkiniz varsa ilişkiniz ya da iş ortaklığınız konusunda net bir değişim ya da gelişim geliyor. Evlenebilirsiniz ya da boşanabilirsiniz, iş ortaklığına girebilirsiniz ya da ortağınızdan ayrılabilirsiniz. Evliyseniz eşinize tekrar aşık olabilir, evliliğinizin ikinci baharını da yaşayabilirsiniz. Bu konular hakkında her ne sınav geliyorsa asla ani karar vermeyin ve kararlarınızı mutlaka mayıs sonuna kadar erteleyin, derim. Sabah yataktan kalkmadan ve gece yatağa girdiğinizde şu olumlamayı yapmanızı öneririm; “ Sakin ve sabırlıyım, her zaman sağduyulu davranıyor ilişkilerime sahip çıkıyorum.”

YAY Burcunun 6. Evinde gerçekleşen Güneş Tutulması; Yay burçlarının hizmet verme ve hizmet alma ile ilgili yaşam alanlarına değişim ya da gelişim getiriyor. Hizmet vereceğiniz yeni bir işe başlayabilir ya da toplumsal hizmet vereceğiniz yeni oluşumlar içerisinde olabilirsiniz. Çalıştığınız yerden ayrılabilir yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. İşverenseniz çalışanlarınız değişebilir. Evcil bir hayvan alabilir ya da hayvan severler derneği gibi kuruluşlara destek verebilirsiniz. Bu arada entelektüelliğiniz somut alana geçebilir, kitap yazabilir ya da akademik bir çalışmanızı sonuçlandırabilirsiniz. İletişim alanlarında etkin olacağınız bir dönem başlayabilir. Sorumluluklarınız artabilir ve daha sıkı çalışabilirsiniz. Bu güneş tutulması size faydalı olmanız gerektiği hakkında sınav getiriyor. Bu fayda manevi olandan daha çok maddesel yani somut faydalar olmalı. Bu nedenle kurum ve kuruluşlara maddi destekte bulunmanız, ya da ihtiyacı olanlara para vermeniz sizin Güneş Tutulması sınavınızda başarılı olmanıza destek olacaktır. Eylemsel yani bedeninizi kullanacağınız yardımlar da yapmanız gerekmektedir. Yay burcu olarak zaten duyarlı bir yapınız olabilir ancak sorumluluktan kaçabilir ya da tembel olmaya eğilimli olabilirsiniz, bu tutulma sizi isteseniz de istemeseniz de eyleme geçirecektir. Yapacağınız hizmetlerden zevk almanız için enerjinizi yüksek tutmalısınız. Sabah yataktan kalkmadan ve gece yatağa girdiğinizde şu olumlamayı yapmanızı öneririm; “ Ben bir ışığım, hem kendimi hem de çevremi aydınlatıyor ve faydalı oluyorum”

OĞLAK Burcunun 5. Evinde gerçekleşen Güneş Tutulması; siz oğlak burçların yaşamlarından zevk aldıkları konfor ve eğlence alanlarında gerçekleşiyor. 2014’te öncü gruplarda olan değişim sizin de yaşamınızı tamamen değiştirmeye başlamıştı ve şimdi de bu tutulma ile sizin pozitif veya negatif düşünce yapınıza göre yaşam şekliniz daha radikal bir şekilde değişecek ya da gelişecek. Yaşamınıza yeni hobiler girebilir, ya da konfor alanınız olumlu olmayacak şekilde değişebilir. Bu durum sizin daha önceden gönderdiğiniz enerjilerle şekil alacak. Maddesel anlamda bir değişim olabilir. Ev ya da yaşam alanlarınızda da olumlu ya da olumlu olmayan değişimler gerçekleşebilir. Genellikle siz oğlak burçları ilk önce her şeyin en olumsuzunu düşünmeye meyilli olabiliyorsunuz ve bu nedenle kozmik sistem sizi bu tarz deneyimlerle olumlu düşünmeye ve yaşamın akışına güvenmeye yönlendiriyor. Bu güneş tutulması, zevk almak adına aşırıya kaçtığınız durumları da değiştirebilir. Mesela içkiye olan düşkünlüğünüz varsa bu durumu kesecek bir deneyim getirebilir. Ya da çok cimriyseniz para harcattırabilir. Hangi konuda aşırıya kaçıyorsanız bu alanda değişimler gelecektir. Her ne geliyorsa aslında sizin ruhsal gelişimiz için güzel olan geliyor. Ayrıca âşık olma ihtimaliniz de yüksek gözüküyor. “Yaşamın akışına güveniyor ve yaşamaktan zevk alıyorum.”

KOVA Burcunun 4. Evinde gerçekleşen Güneş Tutulması; siz Kova burçlarına, yuvanızla, annenizle ve iç dünyanız yani duygularınızla ilgili bir değişimi getirebilir. Duygusal yönden daha hassaslaşabilir ya da yaratıcılık, sanatçılık enerjiniz yükselebilir. Bu alanlarda fırsatlar karşınıza çıkabilir. Yeni eserler ortaya koyabilirsiniz. Kadınsanız hamile kalma ihtimaliniz de çok yüksek. Maneviyatın maddeye dönüştüğü ve kalıcı olduğu bir tutulma yaşayacaksınız. Eğer bu tutulmaya yüksek ve olumlu enerjilerle girerseniz enteresan sürprizler sizi bekliyor olacak. Ancak düşük ve olumsuz enerjilerle bu tutulmaya girerseniz, beklentileriniz konusunda hayal kırıklığına uğrama ihtimaliniz de var. Annenizle ilgili değişimler ya da gelişimler gerçekleşebilir. Evinizle ilgili değişimler de olabilir. Güvenlik alanlarınızı etkileyecek bu tutulmaya kendinizi önceden hazırlamalısınız. Sabah yataktan kalkmadan ve gece yatağa girdiğinizde şu olumlamayı yapmanızı öneririm; “Yaşamın akışına güveniyorum, her zaman ve her yerde kendimi güvende hissediyorum.”

BALIK Burcunun 3. Evinde gerçekleşen Güneş Tutulması; siz Balık burçlarının iletişim ve paylaşım alanlarınızı etkileyecek. Yakın çevreniz, arkadaşlarınız, kardeşlerinizle iletişiminiz ve paylaşımlarınız ve kısa seyahatler gündeminize girebilir. Bilgilerinizi ve deneyimlerinizi başkalarına aktarımınız bu tutulmada önemli olacak. Bu güneş tutulması sizin sözde değil özde ve eylemde paylaşımda bulunmanızı istiyor. Eğer bu güne kadar paylaşımlarınız sözde kalmışsa ve siz kaçamak yaşamışsanız gelecek deneyimler sizi realitede paylaşmaya ve yaşama katılmaya zorlayacaktır. Kozmik sistem sizden değişken bir ruh ve eylem halinde olmanızı istemiyor, daha net bir ruh hali ve özü-sözü bir davranışlar istiyor. İnsanlara güven vermekle ilgili bir sınav döneminiz başlıyor. Yaklaşık altı ay sürecek bu sınavı kazanmaya özen gösterirseniz sizin için çok hayırlı olacaktır. Eğer ki gerçekten paylaşımda bulunmuşsanız ve elinizi taşın altına koymuşsanız muhteşem bir ödül bu güneş tutulmasıyla size sunacaktır. Ayrıca sınavı verirseniz çok güçlü bir şifacı da olabilirsiniz. “İçtenlikle maddi ve manevi paylaşımda bulunuyorum böylelikle hem maddi hem de manevi olarak yükseliyorum.”

NİLDA FERHAN Ferhan EFEÇINAR

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: