Müthiş Bir Test…Seçtiğiniz Meyveye Göre Hangi Çakranız Da Sorun Var Anlayın…

26856155_768619393331847_655617425_n1[1]

Şimdi size yedi tane sebze/meyve ya da çay çeşidi yazacağım. Onlardan birini seçin. Ona göre hangi çakranızda tıkanıklık olduğunu anlayacağız.
Kiraz
Mandalina
Kavun
Ispanak
Adaçayı
Nane
Yabanmersini

Seçtiğiniz meyveye göre aşağıdaki tabloya bakın ve hangi çakranız da sorun var anlayın

1. Çakra: Kırmızı / Domates, çilek, karpuz, kiraz
2. Çakra: Turuncu / Havuç, somon balığı, yengeç, portakal, mandalina, turunç
3. Çakra: Altın Sarısı / Karmaşık karbonhidratlar, tahıllar, kavun
4. Çakra: Yeşil – Pembe / Yeşil sebzeler ve yeşil yapraklı bitkiler, ıspanak
5. Çakra: Mavi / Meyveler, adaçayı
6. Çakra: Çivit Mavi / Nane, yasemin aromalı yiyecekler
7. Çakra: Menekşe Moru – Violet / Meyve suları , yaban mersini

Çakraların nasıl şifalandırılacağı konusu belki de spritüal alemin en popüler konularından biridir. Ben, çakraların şifalanabilmesi için enerji çalışmalarının yanı sıra kişinin yaşamına çeki düzen vermesi gerektiğine inananlardanım. Yani “haftada bir reiki uzmanına gideyim, bana bireysel seans yapsın, bütün sorunlarım çözülsün” yaklaşımı maalesef beklenen sonucu vermeyecektir. Hem siz kendi üstünüzde çalışacaksınız, hem gerekli tıbbi desteği alacaksınız, hem de enerji çalışmaları yaptıktan sonra ilerleme kaydedeceksiniz.

Seçtiğiniz meyveye göre kök çakranızda blokaj varsa anlamı şöyledir: Bir şeyleri kabul etmekte zorlanıyor, sürekli bir gücenme halini deneyimliyor ve çevrenizdekilere karşı sert davranışlarda bulunuyor olabilirsiniz. Bu çakradaki enerji akışını düzene koymak için bir önceki bölümde bahsettiğim renkler, müzikler ve yağlardan destek alabilir enerji çalışmalarına gidebilirsiniz fakat aynı zamanda insanları yargılamayı ve eleştirmeyi de azaltmanız gerekmektedir.

Seçtiğiniz meyveye göre ikinci çakranızda blokaj varsa anlamı şöyledir: Alma verme dengeniz bozuk, cinselliğinizle ve bedeninizle küs, değişim ve yaratıcılığınız tıkanmış ve öfkeli olabilirsiniz. Bu çakradaki enerji akışını düzene koymak için bir önceki bölümde bahsettiğim renkler, müzikler ve yağlardan destek alabilir enerji çalışmalarına gidebilirsiniz fakat aynı zamanda daha dengeli ve hoşgörülü olmalı, yaşamdan zevk almaya başlamalı, kendinizi ve bedenini sevmek için alıştırmalar yapmanız gerekir.

Seçtiğiniz meyveye göre üçüncü çakranızda blokaj varsa anlamı şöyledir: Kararsız, öfkeli, isteksiz, hırslı ve dengesiz bir dönemden geçiyor olabilirsiniz. Bu çakradaki enerji akışını düzene koymak için bir önceki bölümde bahsettiğim renkler, müzikler ve yağlardan destek alabilir enerji çalışmalarına gidebilirsiniz fakat aynı zamanda yaşam enerjinizi yükseltme çalışmalarına başlamalısınız.

Seçtiğiniz meyveye göre dördüncü çakranızda blokaj varsa anlamı şöyledir: Kaybetme korkusu, başkalarını ön plana çıkarma, güvensizlik, aşırı koruma ihtiyacı yaşıyor olabilirsiniz. Bu çakradaki enerji akışını düzene koymak için bir önceki bölümde bahsettiğim renkler, müzikler ve yağlardan destek alabilir enerji çalışmalarına gidebilirsiniz fakat aynı zamanda şükretmeyi, alma verme dengesini, kendini sevme ve şefkat konularında çalışmalar yapabilir, sizi destekleyenlerle daha çok vakit geçirebilirsiniz.

Seçtiğiniz meyveye göre beşinci çakranızda blokaj varsa anlamı şöyledir: Kendini ifade edememe, geri planda kalma, beğenilmeme korkusu yaşıyor olabilirsiniz. Bu çakradaki enerji akışını düzene koymak için bir önceki bölümde bahsettiğim renkler, müzikler ve yağlardan destek alabilir enerji çalışmalarına gidebilirsiniz fakat aynı zamanda kendini ifade etme, kendine güvenme çalışmaları da yapabilirsiniz.

Seçtiğiniz meyveye göre altıncı çakranızda blokaj varsa anlamı şöyledir: Zihniniz karışık, güne mutsuz başlama, bunalım, yeteneklerini kabul etmeme, isteksizlik uykuya dalma problemleri yaşıyor olabilirsiniz. Bu çakradaki enerji akışını düzene koymak için bir önceki bölümde bahsettiğim renkler, müzikler ve yağlardan destek alabilir enerji çalışmalarına gidebilirsiniz fakat aynı zamanda kendine güvenme, sabahları mutlu ve enerjik kalkma, hayatınıza gülümsemeyi sokmak, kendinizi olduğunuz gibi kabul etme çalışmaları yapabilirsiniz.

Seçtiğiniz meyveye göre yedinci çakranızda blokaj varsa anlamı şöyledir: Depresyon, üzüntü ve acıyı deneyimliyor olabilirsiniz. Bu çakradaki enerji akışını düzene koymak için bir önceki bölümde bahsettiğim renkler, müzikler ve yağlardan destek alabilir enerji çalışmalarına gidebilirsiniz fakat aynı zamanda kendini sevme, hayatı sevme, Allah’ı sevme konularında da çalışmanız gerekmektedir.

Anette İnselberg/ Her Şey Değişir Kitabımdan

Çalakalem Yazılarım... kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: