Geçmişin Yüklerinden Arınma ve Oh Be Çalışması…

 

Affetme Ritüeli 1: Geçmişin Yüklerinden Arınma ve Oh Be Çalışması

Bu çalışmayı ihtiyaç duyduğunuz her zaman ve dolunaylarda yapabilirsiniz. Dolunaylar acıları, üzüntüleri, kızgınlıkları gerginlikleri geride bırakmak için çok uygun zamanlardır. Gerekli malzemeler kağıt, kalem, kibrit ve kağıdı içinde yakabileceğiniz bir kasedir.
Önce kağıda uzun uzun size acı veren, öfkelendiren, üzen, içinizde kalan, pişman olduğunuz her şeyi yazın. Sonra mutfağa gidin ve kağıdı kasenin içinde kibritle yakın ve kağıt yanarken tüm pişmanlık ve acılarınızın da küle döndüğünü hayal edin.

Şimdi bu cümleyi üç kez söyleyin: “Tüm acılarımı artık serbest bırakıyorum. Oh be”. Ve omuzlarınızı kulaklarınıza kadar çekiyor, tutuyor ve üç kez şu cümleyi söylüyorsunuz: “Tüm acılarımı artık serbest bırakıyorum. Oh be”.

Sonra dişlerinizi sıkıyor ve üç kez ‘’tüm öfkelerimi artık serbest bırakıyorum, oh be’’ diyoruz. Arkasından ellerinizi yumruk yapıp sıkıyorsunuz ve üç kere “tüm pişmanlıklarımı serbest bırakıyorum, oh be”. Kalçalarınızı sıkıp üç kez “tüm kırgınlıklarımı serbest bırakıyorum, oh be”. Ve son olarak hem kalçan, hem eller yumruk şeklinde, hem dişler sıkılıyken omuzlarını kulaklara çek ve üç kere “tüm gerginliklerimi serbest bırakıyorum, oh be” diyorsunuz. Bu çalışmayı üç gün üst üste tekrarlarsanız etkisini kısa zamanda görürsünüz.

Şifa olsun,

Anette İnselberg / Her Şey Değişir Kitabımdan

Çalakalem Yazılarım... kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: