Geçmişin Yüklerinden Arınma ve Oh Be Çalışması…

 

Affetme Ritüeli 1: Geçmişin Yüklerinden Arınma ve Oh Be Çalışması

Bu çalışmayı ihtiyaç duyduğunuz her zaman ve dolunaylarda yapabilirsiniz. Dolunaylar acıları, üzüntüleri, kızgınlıkları gerginlikleri geride bırakmak için çok uygun zamanlardır. Gerekli malzemeler kağıt, kalem, kibrit ve kağıdı içinde yakabileceğiniz bir kasedir.
Önce kağıda uzun uzun size acı veren, öfkelendiren, üzen, içinizde kalan, pişman olduğunuz her şeyi yazın. Sonra mutfağa gidin ve kağıdı kasenin içinde kibritle yakın ve kağıt yanarken tüm pişmanlık ve acılarınızın da küle döndüğünü hayal edin.

Şimdi bu cümleyi üç kez söyleyin: “Tüm acılarımı artık serbest bırakıyorum. Oh be”. Ve omuzlarınızı kulaklarınıza kadar çekiyor, tutuyor ve üç kez şu cümleyi söylüyorsunuz: “Tüm acılarımı artık serbest bırakıyorum. Oh be”.

Sonra dişlerinizi sıkıyor ve üç kez ‘’tüm öfkelerimi artık serbest bırakıyorum, oh be’’ diyoruz. Arkasından ellerinizi yumruk yapıp sıkıyorsunuz ve üç kere “tüm pişmanlıklarımı serbest bırakıyorum, oh be”. Kalçalarınızı sıkıp üç kez “tüm kırgınlıklarımı serbest bırakıyorum, oh be”. Ve son olarak hem kalçan, hem eller yumruk şeklinde, hem dişler sıkılıyken omuzlarını kulaklara çek ve üç kere “tüm gerginliklerimi serbest bırakıyorum, oh be” diyorsunuz. Bu çalışmayı üç gün üst üste tekrarlarsanız etkisini kısa zamanda görürsünüz.

Şifa olsun,

Anette İnselberg / Her Şey Değişir Kitabımdan

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: