2020 Yılbaşı Ritüeli

79675087_503941046883083_8151937391976775680_n[1]

Ritüel Malzemeleri

Yeşil Karton

Kırmızı bir mum ve altlığı

Yılbaşı ağacı baskısı- (yeşil, sarı, kırmızı süslü- isteyen çizebilir )

3 kırmızı, 3 yeşil, 3 sarı süs topu baskısı (çizebilirsiniz)

çam ağacı ve süs topu baskılarının kenarları yuvarlak hatlı olacak şekilde kesin

Kırmızı yazan bir kalem

Bir ayna

Sevdiğiniz bir takı

Kibrit yada çakmak

Bir tutam toprak

Ritüelin Yapılışı
Gündüzden ritüel alanını fotoğraftaki gibi hazırlıyorsunuz. Akşam dokuzdan sonra kırmızı mumu yakarak ritüeli başlatıyoruz.
Gözlerimizi kapatıyoruz ve üzerimize yeşil, sarı, kırmızı şifalı ışıkların yağdığını hayal ediyor ve şu sözleri tekrarlıyoruz ‘’Günler uzuyor ışıkla doluyor hayatımız. İçimiz, bedenimiz, ruhumuz ve dna’larımız temizleniyor. Bizi rahatsız eden, üzen, kıran tüm deneyimler yukardan aşağıya inen bu ışıkla temizleniyor ve arınıyor. Kalbimiz yeşil, kırmızı ve sarı ışıkla yıkanıyor ve huzurla, şefkatle dolmaya başlıyor. Artık ışık göründü. Artık mucizeler zamanı. Artık değişi dönüşüm zamanı. Artık yenilenme zamanı. Artık kapıların açılma zamanı. Artık dileklerin olma zamanı. Mucizelerin ve dileklerin bize akması zamanı. Dilekler hayra dönerek kolayca ve hızlıca akıyor. Ve tüm dileklerimiz Allah’ın ol demesiyle oldu oldu oldu. Şükürler olsun’ diyoruz ve gözlerimizi açıyoruz.
Aynanın üzerine kırmızı kalemle ‘’2020 dileklerim oldu’’ yazıyoruz. Arkasından 9 tane yılbaşı süsünün üzerine kırmızı kalemle dileklerimizi yazıyoruz ve aynanın üstüne koyuyoruz.
Takımızı iki elimizin arasına alıp kalp hizamıza getiriyoruz ve şu sözleri söylüyoruz ‘’ kırmızı yeşil ve sarı ışıkla tüm dileklerim oldu oldu oldu. Tüm mucize kapılarım açıldı, açıldı, açıldı, Bolluk ve bereket ve karşılıklı aşk aktı aktı aktı. Yaşasın’’ deyip takıyı da aynanın üzerine koyuyoruz ve ritüel alanından bir parça toprak alıp aynanın üzerine döküyoruz.
Mum sönene kadar evin herhangi bir odasında bekliyoruz.
Ertesi gün uygun bir zamanda dileklerimizi yazdığımız kağıtları ve mumdan arta kalanı toprağa gömüyoruz ve ritüel alanındaki toprağı da üzerine döküyoruz.
Takımızı ‘’dileklerim oldu, oldu, oldu’’ diyerek takıyoruz ve 1 ocağa kadar üzerimizden hiç çıkarmıyoruz ve başkasına dokundurtmuyoruz. Yıkanırken de üzerimizde kalıyor.
Aynayı 1 ocağa kadar yatak odamızın görünür bir yerine koyuyoruz. Sonra üstündeki yazıyı silip kullanmaya devam edebilirsiniz.
Kartonu daha sonra kullanmak üzere saklayabilirsiniz
Takıyı daha sonra yeniden kullanabilirsiniz.
Şifa olsun,
Anette İnselberg

Çalakalem Yazılarım... kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: