İnsanlarla uyum sağlamadan sıcak ilişkiler kuramazsınız…

Bir göl kenarında yaşayan ve sudan nefret eden bir kedinin bir gün yavruları olur; fakat bu yavrular her gün gölün kenarında oynamayı ve suya girmeyi çok severler.

Yavrularıyla birlikte göle giren ve onlarla suyun içerisinde oynayan anne kediyi gören bir başka kedi hayretler içinde kalır ve ona sorar: “Sen yıllardan beri sudan nefret ederdin, ama görüyorum ki artık sudan hiç çıkmıyorsun. Bunun sebebi nedir?”

 Anne kedi şöyle cevap verir: “Hâlâ suyu hiç sevmiyorum ve göle girmekten de nefret ediyorum, ama ben yavrularımı çok seviyorum.” Hepimizin hoşlandığı veya hoşlanmadığı birçok şey vardır.

 Ancak biz birini çok seviyorsak ve onunla bir şeyler paylaşmak istiyorsak, onun hoşlandığı şeylere olan bakış açımızda esnek olmalıyız.

Özellikle bu kişiler aile bireylerimiz ise bu konuda bize düşen daha özverili ve daha hoşgörülü olmaktır.

 Yapmamız gereken, zararlı bir yönü yoksa sevdiğimiz kişinin hoşlandığı şeyleri sevmeye çalışmak ya da en azından onun sevdiklerine karşı hoşgörülü ve anlayışlı olmaktır. İnsanlarla uyum sağlamadan sıcak ilişkiler kuramazsınız.
Ruhsal Büyüme... kategorisinde yayınlandı. 1 Comment »

Bir Yanıt to “İnsanlarla uyum sağlamadan sıcak ilişkiler kuramazsınız…”

  1. Gani Özkök Says:

    onun gözünden dünyayı görmeden, onun hakkında hüküm vermek bizi yanılgılara götürür ve iletişimi kopartır.birlikte olduğumuz kişilerin sevdiği şeyleri tanımak ve zararı yok ise onunla bunları birlikte yapmak sevgimizi arttırır.Teşekkürler…


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: